Wieloletni dziennikarz TVP wraca do „Panoramy”

Mirosław Cichy

Mirosław Cichy wraca do „Panoramy” jako reporter – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Informacje potwierdził nam szef programu, Jarosław Kulczyki. W „Panoramie” jako reporterzy będą natomiast pracować Daniel Chaliński i Piotr Bukowski, poprzednio związani z Radiem Eska.

Od lutego br. w „Panoramie” widzowie będą mogli oglądać nowych reporterów. Do pracy w TVP wraca Mirosław Cichy, który w programie informacyjnym TVP2 będzie zajmował się polityką.

Cichy wraca do Telewizji Polskiej, po tym jak został zwolniony z niej w 2016 roku. Poprzednio pracował w „Panoramie” od 2009 roku, wcześniej od 2003 roku w TVP Katowice.

Mirosław Cichy wraca do „Panoramy”

Szef nowej „Panoramy” Jarosław Kulczycki potwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl powrót Mirosława Cichego. Otrzymaliśmy od niego także potwierdzenie, że do programu przychodzi Daniel Chaliński jako kolejny reporter polityczny oraz Piotr Bukowski, który zajmie się sprawami społecznymi.

Pod koniec ub.r. informowaliśmy, że zarówno Chaliński, jak i Bukowski odchodzą z Radia Eska (ZPR Media) i przenoszą się do TVP. Daniel Chaliński zaczynał w Nowej TV. Potem w latach 2017-2022 pracował dla programu „Czarno na białym” TVN24. Ostatnio był reporterem Radia Eska i nagrywał materiały wideo z Sejmu dla programu „Express Biedrzyckiej”, dostępnego m.in. na kanale YouTube „Super Expressu”.

Bukowski z kolei przez wiele ostatnich lat był serwisantem Radia Eska. W latach 2006-2009 zdobywał natomiast doświadczenie w Akademickim Radiu Luz we Wrocławiu.

Komplet prowadzących

Znamy już wszystkich prowadzących nowej „Panoramy”. Ostatnio informowaliśmy, że Justyna Śliwowska-Mróz (także TVP Info) będzie nową prowadzącą, a od kwietnia program prowadzić będzie również Ewa Gajewska z Polsatu. Serwis informacyjny TVP2 prowadzą dziś Piotr Jędrzejek (wcześniej Polsat News) i Jarosław Kulczycki.

W gronie reporterów „Panoramy” znajdują się obecnie m.in. Łukasz Myc, Małgorzata Wiśniewska i Anna Waśkiewicz. Program emitowany jest o nowej porze – 22.30 (w weekendy 22.20). „Panorama” nie wróciła do „Pytania na Śniadanie”.

Z raportu Wirtualnemedia.pl wynika, że pierwszych pięć wydań wznowionego po 3-tygodniowej przerwie serwisu informacyjnego „Panorama” w TVP2 i TVP Info obejrzało średnio 546 tys. widzów.