Nie żyje Iwona Śledzińska-Katarasińska, polityczka i dziennikarka

Tworzyła łódzką "GW", potem w Sejmie

Iwona Śledzińska-Katarasińska w latach 2005–2015 była przewodniczącą Komisji Kultury i Środków Przekazu w Sejmie. W 2010 r. została członkiem rady programowej TVP S.A., w 2014 wybrana przewodniczącą tego gremium

„Iwona Śledzińska-Katarasińska zmarła dziś rano po walce z ciężką chorobą. Znakomita Posłanka, najlepsza Przyjaciółka, która dzieliła się ze wszystkimi swoją wiedzą i doświadczeniem” – poinformowała w poniedziałek rano na platformie X Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałkini Senatu.

Elżbieta Śledzińska-Katarasińska to polska dziennikarka i polityczka. Posłanką została w 1991 roku i była najdłużej nieprzerwanie zasiadającą parlamentarzystką w Sejmie III RP. Miała 82 lata.

„Kochana Iwono, trudno opisać ból. Byłaś dla nas bardzo ważna. Będzie nam Ciebie brakować” – napisała Kidawa-Błońska.

Iwona Śledzińska-Katarasińska pracowała w „Dzienniku Łódzkim” oraz „Głosie Robotniczym”. W latach 80. działała w opozycji; miała zakaz wykonywania zawodu dziennikarza. W stanie wojennym została na krótki czas internowana (od 13 do 16 grudnia 1981). W 1989 jako pierwszy redaktor naczelny tworzyła łódzki dodatek „Gazety Wyborczej”.

W latach 2005–2015 była przewodniczącą Komisji Kultury i Środków Przekazu w Sejmie. W 2010 r. została członkiem rady programowej TVP S.A., w 2014 wybrana przewodniczącą tego gremium.