Dorota Kania i Piotr Nisztor znikają z Polskiego Radia 24

Dorota Kania w studiu Polskiego Radia 24

– Wczoraj zostałem poinformowany, że nie prowadzę dzisiaj pasma, które prowadziłem co czwartek od 9:30 do 13:30 – mówi Piotr Nisztor portalowi Wirtualnemedia.pl. Gospodarzem pasma był Paweł Zieliński.

Z obecności na antenie w czwartek został też wycofany publicysta „Sieci” Stanisław Janecki, prowadzący w czwartki audycję poranną. Zamiast niego gospodarzem był Grzegorz Frątczak, powołany w środę przez nowy zarząd Polskiego Radia na szefa Polskiego Radia 24 (poprzednio tę funkcję pełnił Krzysztof Świątek).

Piotr Nisztor współpracował z Polskim Radiem 24 przez kilka lat. Do końca wakacji br. prowadził w rozgłośni także cotygodniową audycję „W cieniu afer”.

We wtorek poranek w Polskiu Radiem 24 prowadziła jeszcze Dorota Kania, członkini zarządu i redaktor naczelna Polska Press. W przyszły wtorek, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, audycji nie będzie, a tydzień później Kania zaplanowała wolne. – Myślę, że dopóki w Polskim Radiu będzie nielegalne kierownictwo, nie pojawię się już na antenie – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.

Oprócz Doroty Kani, Krzysztofa Świątka i Stanisława Janeckiego poranne pasmo PR24 prowadził Adrian Klarenach z TVP Info.

Nowy zarząd Polskiego Radia

W środę na prezesa Polskiego Radia został powołany Paweł Majcher, a na wiceprezesa – Juliusz Kaszyński. Poprzednia prezes spółki Agnieszka Kamińska zapewnia, że nie podpisała swojej rezygnacji.

– Znamy realia panujące w firmie i mamy świadomość, że wciąż pracuje tu wielu fachowców. Chcemy skorzystać w Państwa wiedzy i doświadczenia. Wiemy też co działo się w Radiu w ostatnich latach. Zarówno Wy jak i my mamy świadomość, że były to efektem politycznych decyzji i stało w dalekiej sprzeczności z zasadami obiektywnego dziennikarstwa. Naszym celem jest zakończenie takich praktyk – przekazali nowi członkowie zarządu pracownikom.

W środę oprócz szefa Polskiego Radia 24 odwołali dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej Pawła Piszczka (zastąpił go Wojciech Cegielski), wicedyrektor Jedynki Edytę Poźniak, dyrektora Trójki Dawida Wildsteina oraz wicedyrektor biura programowego Annę Czabańską.