„Reset” w TVP Info. Kanał pokaże serial Rachonia i Cenckiewicza o Tusku

Michał Rachoń i Sławomir Cenckiewicz na okładce zapowiadającej cykl "Reset"

W TVP Info w przyszłym tygodniu zadebiutuje serial dokumentalny Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza „Reset”, dotyczący relacji z Rosją za rządów PO-PSL.

Serial dokumentalny „Reset” jest zapowiadany na okładce nowego numeru miesięcznika „Nowe Państwo”, powiązanego z „Gazetą Polską” i „Gazetą Polską Codziennie”. O produkcji opowiadają jej autorzy: związany z TVP Info od siedmiu lat Michał Rachoń i historyk Sławomir Cenckiewicz, od 2016 roku dyrektor Wojskowego Biura Historycznego.

Miesięcznik zapowiada, że Rachoń i Cenckiewicz w serialu ujawnią „nieznane dokumenty i sensacyjne fakty na temat polsko-rosyjskiego resetu lat 2007-2015”.

– Dziś wiemy, że premier z PO nie tylko otworzył się na kontakty z Moskwą, lecz także z pełną determinacją o nie zabiegał, ofiarowując zbrodniczemu państwu liczne profity. Przez lata swojego urzędowania szef Platformy nie przedstawił korzyści, jakie Polacy odnieśli z polityki resetu – podkreśla we wstępniaku Katarzyna Gójska, redaktor naczelna „Nowego Państwa”.

„Reset” Rachonia i Cenckiewicza w TVP Info w środy

Według ramówki TVP Info „Reset” będzie emitowany w TVP Info w środy o godz. 20:50, każdy odcinek będzie trwał prawie godzinę. Pierwszy zostanie pokazany 14 czerwca.

Do zeszłego tygodnia w tym paśmie można było oglądać m.in. program informacyjny „Nie da się ukryć”, który właśnie po sześciu latach emisji znika z ramówki.

Nowości wieczorem w TVP Info

W ostatnich miesiącach w paśmie po godz. w TVP Info pojawiło się kilka nowości. W zeszłą sobotę zadebiutował program „Demaskatorzy”, w którym Wojciech Mucha i Wojciech Pokora – zgodnie z zapowiedzią – prowadzą „przegląd toksycznych narracji obecnych w polskiej, europejskiej i transatlantyckiej przestrzeni informacyjnej”.

We wtorek w minionym tygodniu pokazano natomiast magazyn „Fakty czy kłamstwa?”, którego gospodarzem jest Jakub Maciejewski, dziennikarz tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl (premierowy odcinek oglądało 690 tys. widzów).

Od drugiej połowy marca stacja w poniedziałki po godz. 21 pokazuje cykl reportaży „Resortowe dzieci” przygotowany przez Dorotę Kanię, redaktor naczelną Polska Press. W ramówce kanału pojawiły się też dwa programy publicystyczne Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg emitowane też w radiowej Jedynce: „W otwarte karty” w czwartki i „Gdzie jest Pan Cogito” w niedziele.

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 238 246 osób, co dało 4,23 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku rok do roku o 27,1 proc.).