Ostatnio dodane

Jędrzej Lipski oficjalnie redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego”

W ogólnopolskich mediach Jędrzej Lipski zasłynął wstępniakiem napisanym w lipcu 2021 roku. W jego sześcioakapitowym tekście znalazło się wtedy 39 literówek. Jedna w jego własnym nazwisku

Jędrzej Lipski został oficjalnie redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego”. Wcześniej, od połowy lutego, był pełniącym obowiązki naczelnym.

Lipski obowiązki naczelnego objął w lutym, gdy dotychczasowy naczelny Grzegorz Gajda został przeniesiony na stanowisko dyrektora działów wsparcia sprzedaży i realizacji projektów makroregionu Śląsk grupy Polska Press.

39 literówek we wstępniaku Lipskiego

Jędrzej Lipski jest z wykształcenia historykiem, a z zawodu dokumentalistą. W przeszłości był już związany ze śląską prasą – m.in. z nieistniejącymi „Trybuną Śląską” i „Wieczorem”, a także, jako dziennikarz, z „Dziennikiem Zachodnim”. Współpracował z TVP i Polskim Radiem, gdzie był też członkiem rady programowej. Jest członkiem zarządu oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Katowicach. Do „DZ” powrócił po przejęciu Polska Press przez Orlen, w czerwcu 2021 roku.

W ogólnopolskich mediach zasłynął wstępniakiem napisanym w lipcu 2021 roku. W jego sześcioakapitowym tekście znalazło się wtedy 39 literówek. Jedna w jego własnym nazwisku.

Zastępcą Jędrzeja Lipskiego jest wybrany przez niego Bartłomiej Romanek, poprzednio szef newsroomu „DZ”, a wcześniej m.in. dziennikarz i kierownik oddziału w Częstochowie.

Według PBC średnia sprzedaż „DZ” w pierwszym kwartale 2023 roku wyniosła 10 050 egzemplarzy na wydanie. Według zrealizowanego na zlecenie PBC przez Kantar badania czytelnictwa (kwiecień 2022 – marzec 2023) gazeta docierała do niespełna 40 tys. potencjalnych czytelników.