„Wiadomości” TVP przeprosiły szefa funduszu nieruchomościowego

Przeprosiny pojawiły się m.in. na stronie Tvp.info

Redakcja „Wiadomości” TVP przeprosiła Przemysława Krycha, szefa funduszu nieruchomościowego Griffin Real Estate. Sprawa dotyczy materiału sprzed prawie trzech lat.

Chodzi o felieton z maja 2020 roku pt. „Kto finansuje kampanię Hołowni”. Podano w nim, że Przemysław Krych i jego małżonka wpłacili na kampanię Szymona Hołowni po 40 tys. zł. Przypominano też, że Krych na przełomie 2017 i 2018 był tymczasowo aresztowany, bo miał przekazać łapówkę Stanisławowi Kogutowi, ówczesnemu senatorowi PiS. Małżeństwo Krychów pozwało „Wiadomości” za ten materiał, tłumacząc m.in., że Przemysław Krych nie został uznany za winnego, a miał tylko status oskarżonego.

„Redakcja programu »Wiadomości« przeprasza Pana Przemysława Krycha za naruszenie jego dóbr osobistych (…) a polegające na wykorzystaniu jego wizerunku, rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji, jakoby jego działalność biznesowa »budziła ogromne wątpliwości” oraz, że jest on osobą »tkwiącą w podejrzanych interesach«, jak również, że »wspierał« jakiekolwiek spółki należące do byłego Senatora RP Stanisława Koguta” – można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na stronie Tvp.info i „Wiadomości”.