Prezenterka radia K-Star po 72 latach na antenie w Księdze Rekordów Guinnessa

Mary McCoy zadebiutowała na antenie 20 kwietnia 1951 roku

Księga Rekordów Guinnessa ogłosiła, że zweryfikowała Mary McCoy z amerykańskiego Teksasu jako najdłużej na świecie pracującą prezenterkę radiową. 72 lata na antenie to wynik o trzy lata lepszy od poprzedniego rekordu.

„Radio było moim życiem, odkąd pamiętam” – powiedziała 85-letnia prezenterka, która w 1951 roku (mając niewiele ponad 12 lat) wystąpiła podczas pokazu talentów stacji radiowej KMCO i praktycznie od razu zaczęła pojawiać się na antenie. Zadebiutowała 20 kwietnia 1951 roku.

Cztery miesiące później stacja awansowała ją na stanowisko prezentera, czyli DJ-a. Od tamtej pory trzyma się tej pracy, nawet gdy stacja radiowa zmieniła właściciela i nazwę, najpierw na KIKR, a teraz na K-Star.

Jednym z bardziej niezwykłych epizodów w jej karierze było wykonanie kilku numerów dla publiczności w 1955 roku, przy wsparciu zespołu Elvisa Presleya.

Mary McCoy do tej pory prowadzi w K-Star przez sześć dni w tygodniu dwugodzinny program z klasyczną muzyką country. Trafiła niedawno do Texas Radio Hall of Fame, jeszcze zanim oficjalnie znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa.