Nie żyje Janusz Weiss, legenda radia

Zakładał Radio Zet

Audycję "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie" prowadził w latach 1990–2011

Nie żyje Janusz Weiss, legenda radia, współtwórca Radia ZET. Przez ponad 20 lat prowadził jeden z najbardziej rozpoznawalnych formatów polskiego radia, czyli audycję „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie”. Miał 74 lata.

Informację o śmierci dziennikarza przekazał jego syn. „Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss” – napisał syn dziennikarza.

Janusz Weiss zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.

Radio Zet, które żegna jednego ze swoich założycieli, przypomina, że Janusz Weiss – urodzony 31 maja 1948 w Warszawie – był także artystą kabaretowym, prezenterem radiowym i telewizyjnym oraz pisarzem. Był absolwentem warszawskiego liceum im. Gottwalda.

Karierę sceniczną rozpoczął od występowania w kabarecie Abakus, który w 1967 stworzył m.in. z Magdą Umer, Andrzejem Woyciechowskim i Krzysztofem Knittlem. Kilka miesięcy później razem z Jackiem Kleyffem założył grupę kabaretową Salon Niezależnych,

„W 1990 razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył Radio ZET, rekrutując do pracy nowe pokolenie dziennikarzy m.in. Wojciecha Jagielskiego, Marzenę Chełminiak, Szymona Majewskiego oraz wielu innych” – wspomina stacja.

Audycję „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie” prowadził w latach 1990–2011. Ponadto był gospodarzem programu „Wszystkie pytania świata”.  W 1993 nawiązał współpracę z Telewizją Polską, dla której prowadził teleturnieje Miliard w rozumie (1993–2005), Złoty interes (2003–2005) oraz 3 na 6.