Sylwia Czubkowska odchodzi ze Spider’s Web

„Wakacje od dziennikarstwa”

Sylwia Czubkowska chce odpocząć od newsowego dziennikarstwa

Sylwia Czubkowska, twórczyni magazynu Spider’s Web+, odchodzi z serwisu Przemysława Pająka. Jej miejsce zajmie Jakub Wątor.

– Już w trakcie pisania „Chińczyków” myślałam o wakacjach od dziennikarstwa. Teraz realizuję ten pomysł – mówi „Presserwisowi” Sylwia Czubkowska.

Była redaktorką prowadzącą magazynu Spider’s Web+ od chwili jego powstania.

Czubkowska: „Biorę urlop od dziennikarstwa”

„Startowaliśmy w środku pierwszego lockdownu. Wiele osób uważało, że to pomysł, który zgaśnie równie szybko jak pandemia. Magazyn z pogłębionymi, eksperckimi reportażami, analizami i wywiadami o technologiach wydawał się być jednym z tych medialnych projektów, które głośno startują i w ciszy umierają. A jednak dzięki ogromnemu zaufaniu i swobodzie jaką dał mi Przemysław Pająk, wsparciu Mateusz Nowak i dzięki świetnemu zespołowi jaki udało się nam stworzyć śmiem uważać, że SW+ w ważny sposób wpisał się w polski krajobraz medialny” – napisała na Facebooku Czubkowska.

Wyjaśniła, że odchodzi nie z powodów zdrowotnych. „Owszem muszę się mocniej sobą zająć. Ale najpierw się zwolniłam a dopiero potem organizm mi zaszwankował. Odchodzę, bo jestem spokojna o to, że SW+ będzie dalej świetnie działał” – napisała Czubkowska.

– Na razie biorę urlop od dziennikarstwa, co nie znaczy, że do niego nie wrócę – mówi. W planach ma napisanie kolejnej książki i program telewizyjny.

Jakub Wątor zajmie miejsce Sylwii Czubkowskiej

Czubkowska jest dziennikarką specjalizującą się w tematach internetu i cyfryzacji życia. Trzykrotnie była nominowana do nagrody Grand Press. Razem z Joanną Sosnowską jest autorką podcastu „Techstorie” dla Tok FM.

Jej miejsce w magazynie Spider’s Web+ zajmuje Jakub Wątor, który przez ostatnie miesiące współpracował z nią przy tworzeniu kolejnych wydań.

Przemysław Pająk, właściciel i redaktor naczelny serwisu Spider’s Web, nie komentuje odejścia Czubkowskiej.