Piotr Salak przechodzi z TVN do RMF24, zastąpi Terlikowskiego w popołudniówce

Piotr Salak

Do zespołu internetowego radia RMF24 dołączył Piotr Salak, poprzednio związany z grupą TVN i Canal+. Będzie prowadził pasmo popołudniowe, a audycja Tomasza Terlikowskiego została przeniesiona na przedpołudnie.

Piotr Salak od 1 marca będzie gospodarzem pasma emitowanego w RMF24 od poniedziałku do piątku w godz. 12.30-16.30. – W programie na bieżąco informować będziemy o najważniejszych wydarzeniach politycznych, społecznych, gospodarczych, sportowych czy kulturalnych, tak by każdy słuchacz znalazł coś dla siebie. Będzie też miejsce na komentarze ekspertów i specjalistów, którzy zanalizują i zinterpretują najświeższe doniesienia – zapowiada dziennikarz.

Salak od jesieni 2021 roku współpracuje już z RMF FM, jest gospodarzem poniedziałkowych wydań wywiadów po godz. 18.

Przez ostatnie 10 lat Piotr Salak był związany z redakcjami sportowymi Canal+, TVN i TVN24, gdzie m.in. przygotowywał i prowadził serwisy sportowe. Od lutego za serwis sportowy po głównym wydaniu „Faktów” odpowiada Eurosport, do grona prowadzących dołączyli jego dziennikarze Sebastian Szczęsny i Paweł Kuwik.

Wcześniej Salak pracował przez kilka lat w redakcji sportowej platformy N, przejętej przez Canal+ Polska w 2013 roku. Przez 10 lat pracował już w RMF FM, m.in. jako reporter oraz szef redakcji sportowej. Kilkukrotnie relacjonował igrzyska olimpijskie oraz piłkarskie mistrzostwa świata i Europy.

Tomasz Terlikowski w RMF24 przed południem

Poprzednio gospodarzem popołudniowego pasma RMF24 był Tomasz Terlikowski. Teraz jego audycja będzie emitowana od godz. 10 do 12.

Z kolei „Poranek Radia RMF24” zaczynać się będzie godzinę wcześniej – o 6:00. Gospodarzami nadal będą Bogdan Zalewski, Tomasz Weryński i Michał Zieliński, dołącza do nich Paweł Balinowski z warszawskiej redakcji RMF FM.

Wieczorne pasmo w RMF24, nadawane od 16.30 do 21, prowadzą natomiast Krzysztof Urbaniak, Marcin Jędrych, Paulina Sawicka, Aleksandra Filipiek i Paweł Jawor.