Krzysztof Stanowski od jutra naczelnym Weszlo.com

Mateusz Rokuszewski zrezygnował

"Od jutra będę naczelnym Weszło, trochę się stęskniłem, trochę od tego odpocząłem" – przekazał Krzysztof Stanowski na Twitterze

Nowym redaktorem naczelnym portalu Weszlo.com od 1 lutego zostanie Krzysztof Stanowski. Dotychczasowy naczelny, Mateusz Rokuszewski, zdecydował się odejść z pełnionej przez siebie funkcji – choć, jak zaznacza, z mediów nie znika.

O decyzji zarówno Krzysztof Stanowski, jak i Mateusz Rokuszewski poinformowali na Twitterze. „Wszystkie biznesy się dobrze kręcą, więc można wrócić do początków. Od jutra będę naczelnym Weszło, trochę się stęskniłem, trochę od tego odpocząłem. W tym roku coś tam wywrócimy do góry nogami” – napisał Stanowski, który założył portal Weszlo.com w 2008 roku.

„Generalnie nie mam wątpliwości, że pracują tu super zdolni ludzie i że to miejsce z najlepszymi treściami sportowymi w polskim necie, natomiast wiele przechodzi niezauważonych, jest duży problem z ich należytą ekspozycją, bo źle zaprojektowałem stronę” – dodał.

Powrót Stanowskiego do Weszlo.com oznacza jednocześnie, że z portalu odchodzi jego dotychczasowy redaktor naczelny, Mateusz Rokuszewski. Jak napisał: „Po ponad 9 latach zrezygnowałem z pracy w Weszło. Chyba doszliśmy do momentu, w którym tak będzie dla wszystkich najlepiej. A przynajmniej taką mam nadzieję”. Dodał przy tym, że nie zamierza rezygnować z pracy w mediach.

Dziennikarz obowiązki redaktora naczelnego portalu Weszło pełnił od 2019 roku.

Rokuszewski podziękował swoim współpracownikom z portalu Weszło, w tym Krzysztofowi Stanowskiemu, Tomaszowi Ćwiąkale, Bartłomiejowi Szczęśniakowi (Youtuber Mieciu Mietczyński, który współpracował wcześniej z Weszło), Pawłowi Paczulowi, Jakubowi Białkowi oraz Wojciechowi Kowalczykowi. „Generalnie powinienem tu oznaczyć pewnie ponad setkę osób, którą dzięki Weszło poznałem, polubiłem, ale byłoby trudno. Myślę o was ciepło i trzymam kciuki” – napisał Rokuszewski.

Krzysztof Stanowski jest założycielem grupy medialnej Weszło, w skład której wchodzą powstały w 2008 portal Weszlo.com, telewizja internetowa WeszłoTV oraz biuro podróży Weszło Travel, oferujące podróże na europejskie mecze piłkarskie. Do 2022 roku w ramach grupy działało również internetowe radio sportowe Weszło.fm.

W 2020 roku Stanowski wraz z Mateuszem Borkiem, Tomaszem Smokowskim i Michałem Polem założyli Kanał Sportowy w serwisie YouTube.