Krystian Krawczyk żegna się z „Trybuną Górniczą”

Nową naczelną Anna Zych

Krystian Krawczyk prowadził "TG" przez 16 lat. Teraz zastąpi go Anna Zych

Anna Zych, prezeska Wydawnictwa Gospodarczego, objęła funkcję redaktorki naczelnej „Trybuny Górniczej”. Z redakcją pożegnał się dotychczasowy naczelny Krystian Krawczyk, który odszedł na emeryturę.

Krystian Krawczyk, wcześniej dziennikarz i redaktor śląskich gazet, pracował w „Trybunie Górniczej” przez 23 lata, początkowo jako sekretarz redakcji i zastępca redaktora naczelnego. Redaktorem naczelnym został w 2006 roku. Jego pomysłem było uruchomienie portalu netTG.pl, który ma obecnie 10 mln odsłon rocznie. Prywatnie Krawczyk jest miłośnikiem gór, a jego ulubionym szczytem w Polsce jest Babia Góra.

Jego funkcję oficjalnie przejęła prezeska Wydawnictwa Gospodarczego Anna Zych. – Od wielu lat wspomagałam Krystiana w pracy redakcyjnej, więc nie odczuję większej zmiany. Choć to prawda, że będzie mi brakowało jego doświadczenia i wiedzy – mówi Anna Zych w rozmowie z „Presserwisem”, dodając, że nie planuje zmian ani w zespole, ani w linii samego wydawnictwa.

Sekretarzem redakcji „Trybuny Górniczej” pozostaje Janusz Szymonik, były wicenaczelny „Dziennika Zachodniego”.

„Trybuna Górnicza” wydawana jest od 1994 roku. Początkowo wychodziła jako dodatek do „Trybuny Śląskiej”, a potem „Dziennika Zachodniego” dystrybuowany na terenie gmin górniczych. Jej internetowymi serwisami są: netTG.pl, skupiający się na gospodarce i problemach ludzi, oraz EnergiaPress.pl, poświęcony szeroko pojętej energetyce i ochronie środowiska.