Zmarł Piotr Dziewit

Piotr Dziewit

Uprawiał niemal wszystkie gatunki dziennikarskie: z początku zajmował się informacją, a w późniejszym okresie recenzjami. Pisząc reportaże najlepiej czuł się w tematyce społecznej.

Jako młody dziennikarz stawiał swe pierwsze kroki w Studenckim Radiu Egida Katowice Uniwersytetu Śląskiego, spełniając w tej rozgłośni tak rolę dziennikarza, jak  i prezentera, w Polskim Radiu Katowice stał się już pełną gębą reporterem z prawdziwego zdarzenia, by później, w Polskim Radiu Sygnały Dnia, w audycji „Lato z Radiem” wykorzystywać swoje zawodowe doświadczenie.

W następnych latach przeszedł do prasy, by pracując w „Trybunie Robotniczej” jako reporter, pełnić jednocześnie funkcję z-cy kierownika Działu Reporterskiego. Po kilku latach, zaproponowano mu stanowisko sekretarza Oddziału w Krajowej Agencji Wydawniczej Oddziału Katowice.

Po latach pracował także jako reporter w „Gazecie Częstochowskiej”, a następnie w Tygodniku „Panorama” jako: pracownik sekretariatu redakcji, reportażysta, zastępca red. naczelnego, którą to funkcję pełnił również w Miesięczniku RAPORT.

W ostatnich latach pracował w Portalu o książkach BUKBUK.pl. Był redaktorem w Mellina – wydawcy portalu o książkach BUKBUK.pl

Z wykształcenia mgr nauk politycznych i dziennikarstwa, Uniwersytetu Śląskiego, na Wydziale Nauk Społecznych i Wydziale Radia i Telewizji. Piotr Dziewit znakomicie sprawdzał się jako rzecznik prasowy Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej w latach 1995-2013, zaś w latach 1996-2013, jako dyrektor Zakładu Promocji i Wydawnictw GIPH, będąc jednocześnie członkiem Zarządu GIPH.

Należał do tego gatunku ludzi mediów, którzy zaskarbiali sobie życzliwość i sympatię otoczenia. Będzie go nam brakowało

*     *     *

Pogrzeb red. Piotr Dziewita odbędzie się 18 stycznia o 14.30 na Cmentarzu Komunalnym w Warszawie. Ponieważ pogrzeb ma charakter świecki, odbędzie się on w sali B, a nie w kościele.