Mariusz Kowalczyk żegna się z „Newsweek Polska”

"Odchodzę w ramach zwolnień grupowych"

Mariusz Kowalczyk przebywa obecnie w Ukrainie

Mariusz Kowalczyk odchodzi z „Newsweek Polska”. Dziennikarz przebywa obecnie w ukraińskim Chersoniu.

W rozmowie z „Presserwisem” Kowalczyk potwierdził swoje rozstanie z tygodnikiem. – Odchodzę w ramach programu zwolnień grupowych – oświadczył.

Mariusz Kowalczyk dziennikarską karierę zaczynał w działach miejskich „Gazety Wyborczej” w Lublinie i lubelskiego „Dziennika Wschodniego”. W tygodniku „Wprost” zajmował się nowymi technologiami i ich wpływem na przemiany społeczne.

Był redaktorem dodatku reporterskiego dziennika „Fakt”, a potem działu polityki w tej gazecie. Przez 14 lat pracował jako dziennikarz magazynu „Press”, redaktor „Presserwisu” i zastępca redaktora naczelnego Press.pl. Do „Newsweek Polska” zatrudniał go osobiście redaktor naczelny.

Obecnie Kowalczyk pracuje z Chersonia w Ukrainie. Na pytania o plany zawodowe odpowiada, że chce pisać z Ukrainy dla różnych redakcji, które będą zainteresowane jego materiałami.

W ramach zwolnień grupowych z redakcji „Newsweek Polska” odeszli m.in. Waldemar Kumór oraz Aleksander Hudzik z działu kultury tygodnika. Zwolnienia w Ringer Axel Springer Polska mają objąć w sumie 8 proc. zatrudnionych na etatach. Wszyscy objęci programem zwolnień grupowych otrzymują odprawy w wysokości od trzy- do ośmiokrotności miesięcznego wynagrodzenia. Wysokość odprawy jest zależna od czasu zatrudnienia, o czym pisał „Presserwis”.

Wcześniej „Newsweek Polska” pożegnał się z felietonistami: Manuelą Gretkowską, Krzysztofem Materną i Zbigniewem Hołdysem.