Obchody 95-lecia Polskiego Radia Katowice

W siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia wierni słuchacze uczestniczyli w jubileuszowy koncercie z okazji 95-lecia katowickiej rozgłośni

W siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia trwa jubileuszowy koncert z okazji 95-lecia naszej rozgłośni. Na scenie prezentują się artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Podobnie jak 4 grudnia 1927 roku, również dziś transmisję ze świątyni poprzedziły uderzenia młotka w hutnicze kowadło. Mszę koncelebrował arcybiskup metropolita katowicki Wiktor Skworc, który przypomniał słowa świętego Pawła o podtrzymywaniu nadziei.

Podczas gali w NOSPR prezes Radia Katowice, redaktor naczelny, Piotr Ornowski przywołał słowa patrona naszej rozgłośni, Stanisława Ligonia.

95 lat temu „Karlik z Kocyndra” powiedział, że „radio to genialne narzędzie za pomocą którego – polskość, wiedzę, rozrywkę i kulturę możemy zanieść do domu….nie chodząc po domach”. Do dzisiejszego dnia przekaz naszego patrona pozostaje aktualny -— podsumował słowa Ligonia prezes Piotr Ornowski.

Dodał, że „dzisiejsze Radio to nie tylko fale eteru, ale również przekaz multimedialny, który sprawia, że słychać nas i widać w najodleglejszych zakątkach świata„.