Ostatnio dodane

Tomasz Sekielski poprowadzi „Debatę Newsweeka”

Emisja w niedzielę w Onecie

Tomasz Sekielski

Redaktor naczelny „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) Tomasz Sekielski od 25 września prowadzić będzie nowy program „Debata Newsweeka”, w którym z gośćmi omawiać będzie wydarzenia tygodnia. Cykl będzie można oglądać w każdą niedzielę rano na stronie głównej Onet.pl. Potem program będzie dostępny dla subskrybentów serwisu Newsweek.pl.

– W czasach zaniku prawdziwej debaty publicznej tworzymy przestrzeń, w której będziemy konfrontować opinie i poglądy w sprawach najważniejszych dla naszego kraju. Przedstawimy nawet najbardziej skrajne stanowiska, ale zawsze zderzymy je z faktami. To będzie godzinna, emocjonująca i merytoryczna dyskusja, ale bez politycznej jatki, w której już od dawna siłę argumentów zastąpił argument siły – mówi Tomasz Sekielski, autor „Debaty Newsweeka” oraz redaktor naczelny „Newsweeka”.

W pierwszym wydaniu „Debaty Newsweeka” wezmą udział: Łukasz Warzecha, Piotr Niemczyk (ekspert ds. służb specjalnych, były zastępca szefa UOP), Tomasz Awłasewicz, (dziennikarz, ekspert ds. służb specjalnych, popularyzator wiedzy o roli kontrwywiadu w systemie bezpieczeństwa państwa) oraz płk Andrzej Sąsiadek (wieloletni pracownik kontrwywiadu).

Program nadawany będzie w niedziele o 9.00 na stronie głównej Onetu. Po premierze w portalu program będzie dostępny dla subskrybentów w serwisie Newsweek.pl.

Do wakacji Onet w niedziele rano pokazywał program „Siódmy dzień tygodnia”, realizowany razem z Radiem ZET i prowadzony przez Andrzeja Stankiewicza. Obecnie audycja pod tytułem „Szósty dzień tygodnia” emitowana jest w Radiu ZET w soboty i nie jest emitowana już równolegle w Onecie.

Tomasz Sekielski redaktorem naczelnym „Newsweeka” jest od lipca, zastąpił Tomasza Lisa, który w maju rozstał się z firmą.

Z danych PBC wynika, że w II kwartale br. „Newsweek Polska” miał sprzedaż wydania na poziomie 63 074 egz.