Maile Dworczyka: Dajcie odpór tekstowi w „Fakcie”, bo tabloid prowadzi wojnę z PMM

"Ten tabloid w ostatnich tygodniach prowadzi wojnę przeciw PMM [premier Mateusz Morawiecki - przyp. red.] i powinniśmy zareagować stanowczo" - czytamy w mailu od Dworczyka

Serwis Poufna Rozmowa ujawnił kolejne maile, które wyciekły ze skrzynki ministra Michała Dworczyka. Z ich treści wynika, że Mateusz Morawiecki miał prosić Jerzego Kwiecińskiego z Ministerstwa Cyfryzacji o zaatakowanie „Faktu” za rzekome kłamstwa na swój temat.

„Uprzejma prośba od PMM, aby zorganizowali państwo drugą konferencję dającą odpór dzisiejszemu tekstowi w Fakcie” – miał napisać 10 marca 2018 roku Dworczyk. Dzień wcześniej w „Fakcie” pojawiło się kilka artykułów dotyczących premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród nich znalazła się informacja o tym, że szef rządu chciał wykorzystać okazję, by „zemścić się na byłej premierce – Beacie Szydło, poprzez zwalnianie osób z nią związanych. Wczoraj odwołano trzech wiceministrów – to ludzie Beaty Szydło” – pisał „Fakt”.

„Ten tabloid w ostatnich tygodniach prowadzi wojnę przeciw PMM i powinniśmy zareagować stanowczo” – czytamy w mailu od Dworczyka. Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki zastąpił Beatę Szydło na stanowisku szefa rządu 12 grudnia 2017 roku.

W opublikowanym przez Poufną Rozmowę mailu Dworczyk miał kierować przedstawicieli resortu do Tomasza Filla, który odpowiada za – tu cytat – konsultacje „przekazowo-wizerunkowe”. Fill od stycznia 2018 roku był dyrektorem w departamencie strategii i komunikacji internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Miesiąc później został członkiem zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.