Tomasz Wołek nie żyje. Komentator Tok FM miał 74 lata

Dziennikarze wspominają

Wołek od 19 lat był gościem w piątkowe poranki Radia Tok FM u Jacka Żakowskiego

Nie żyje Tomasz Wołek, dziennikarz, publicysta i od 19 lat komentator w Trzódce Jacka Żakowskiego w Radiu Tok FM. Były redaktor naczelny „Życia” i „Życia Warszawy”. Zmarł w wieku 74 lat.

Informację o śmierci Tomasza Wołka potwierdziła rodzina – donosi tokfm.pl. Jego teksty ukazywały się m.in. w „Polityce”, „Gazecie Wyborczej” oraz w „Rzeczpospolitej”. Urodził się w 1947 roku w Gdańsku. Ukończył studia z zakresu historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Był działaczem opozycyjnym w okresie PRL-u – w 1968 uczestniczył w wiecach studenckich w ramach wydarzeń marcowych.

Pracę jako dziennikarz zaczynał w redakcjach sportowych, początkowo w TVP i „Piłce Nożnej”. Był redaktorem naczelnym „Życia Warszawy” oraz dziennika „Życie”. W 2011 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest także laureatem Nagrody Kisiela, którą otrzymał w 1997 roku.

Wołek był też wielkim znawcą futbolu – zwłaszcza południowoamerykańskiego.

Wołek od 19 lat był gościem w piątkowe poranki Radia Tok FM u Jacka Żakowskiego – tzw. Trzódce, razem z Wiesławem Władyką, Tomaszem Lisem i, zastępującą od kilku miesięcy Lisa, Agnieszką Wiśniewską.