Patryk Rabiega przeszedł z TVN24 do Radia Nowy Świat

Patryk Rabiega

Patryk Rabiega, do niedawna reporter TVN24, dołączył od września do zespołu Radia Nowy Świat. Poprowadzi stałe cykle na antenie oraz autorski podcast muzyczny – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

– Od dziecka moim marzeniem było dziennikarstwo muzyczne. To moja pasja. Do tej pory brakowało mi odwagi i czasu, by się nią zająć na poważnie. A gdzie indziej jak nie w radiu opowiadać o muzyce i dzielić się nią ze słuchaczami? Nie ma lepszego do tego miejsca niż Radio Nowy Świat, gdzie różnorodność muzyczna jest najlepsza – mówi Wirtualnemedia.pl Patryk Rabiega.

– Będę miał stałe cykle w porankach, gdzie będę opowiadać o Ameryce Łacińskiej i ekologii oraz co dla mnie najważniejsze dołączyłem do redakcji muzycznej radia – dodaje. Dziennikarz poprowadzi cykl autorskich podcastów muzycznych „Nie-singiel” – będzie tam prezentował mniej znane utwory znanych wykonawców.

Patryk Rabiega był reporterem „Polski i Świata” Patryk Rabiega przez 15 lat pracował w Grupie TVN. Do końca czerwca br. przygotowywał materiały reporterskie do nadawanego w TVN24 21.00 magazynu „Polska i Świat”. Wcześniej był w zespole „Faktów Online”, tworząc relacje na stronę internetową serwisu, pracował też jako researcher dla „Faktów” nadawanych w TVN.

W ub.r. Radio Nowy Świat osiągnęło 7,9 mln zł z wpłat od słuchaczy i 456 tys. zł przychodów komercyjnych. Przy wzroście kosztów operacyjnych z 3 do 6,5 mln zł jego zysk netto zmalał z 3,4 do 1,7 mln zł.

Rozgłośnia utrzymuje się głównie z wpłat słuchaczy. W tej chwili na serwisie Patronite wspiera ją 30,6 tys. patronów, którzy co miesiąc wpłacają ponad 619 tys. zł. Ogółem stacja zebrała już 18,2 mln zł.