Radio Zachód usunęło z portalu wywiad z wiceministrem o sytuacji na Odrze

Grzegorz Witkowski

Wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski w piątkowej audycji „Gość Radia Zachód” zapewniał, że „mieszkańcy mogą wejść do wody” na określonych odcinkach Odry. Jak podała Wirtualna Polska, rozmowa zniknęła ze stron internetowych Radia Zachód (Polskie Radio).

W piątek na antenie Radia Zachód wyemitowano audycję „Gość Radia Zachód” z udziałem wiceministra infrastruktury Grzegorza Witkowskiego. Jak pisze Wirtualna Polska, polityk przekonywał, że na określonym odcinku Odry wędkarze mogą łowić ryby, a mieszkańcy wchodzić do wody. Tego samego dnia wojewodowie wydali zakaz wchodzenia do Odry w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim.

„Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, z ręką na sercu wszystkim wędkarzom poniżej Cigacic, że spokojnie mogą łowić ryby, a mieszkańcy mogą spokojnie wejść do Odry. Odra nie jest w takim stopniu zanieczyszczona, jak mówią aktywiści” – mówił cytowany przez WP Witkowski.

Rozmowa zniknęła z serwisu internetowego radia, choć jest na niej np. wywiad z tego samego dnia z posłem PiS Jackiem Kurzępą. Obecnie na stronę nie da się wejść, przy próbie pojawia się komunikat „Bardzo przepraszamy. Pracujemy właśnie nad stroną, którą chcesz odwiedzić i jest ona chwilowo niedostępna. Zapraszamy tu wkrótce”.

Jak poinformował Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski, autorem wywiadu jest Łukasz Brodzik.

WP spytała Radio Zachód m.in. o to, czy usunięcia rozmowy domagali się politycy i czy jego powodem była wypowiedź, uznana przez polityków opozycji za kompromitującą. Portal zaznaczył, że nie otrzymał odpowiedzi.

W czwartek o komentarz poprosiliśmy Radio Zachód, jednak jak nam przekazano, obecnie i redaktor naczelny, i jego zastępca przebywają na urlopach. Czekamy na ich odpowiedź.