Dziennikarze TVN24 i TVN nagrodzeni na festiwalu filmowym Deauville Green Awards za „Drogę życia” i „Ucieczkę z Irpienia”

„Ucieczka z Irpienia”

TVN Warner Bros. Discovery otrzymało nagrodę i wyróżnienie na festiwalu filmowym Deauville Green Awards we Francji. Laureatami są dziennikarze TVN24 i TVN – Magdalena Raczkowska-Kazek i Michał Przedlacki.

Magdalena Raczkowska-Kazek otrzymała I nagrodę Trophee Or w kategorii: filmy dokumentalne – zdrowie i środowisko życia, za reportaż „Droga życia”.

Z kolei dziennikarz „Superwizjera” TVN, Michał Przedlacki został wyróżniony nagrodą Trophee Argent w kategorii: filmy dokumentalne – akcje humanitarne i solidarność za swój reportaż „Pierwsza linia frontu. Ucieczka z Irpienia i obrońcy Charkowa”.

Obydwa reportaże były już wcześniej nagradzane i uznane przez krytyków. Materiał Magdaleny Raczkowskiej-Kazek otrzymał wyróżnienie podczas 31. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Michał Przedlacki otrzymał w tym roku medal 75-lecia Misji Jana Karskiego, a jego reportaż otrzymał nagrodę główną na festiwalu World Media Festivals 2022. Grupa TVN z 15 nagrodami na World Media Festivals 2022.

Deauville Green Awards to międzynarodowy festiwal produkcji filmowej o społecznej odpowiedzialności i ekoinnowacji, skupiający się na komunikacji audiowizualnej korporacji, organizacji i administracji publicznej w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. 11. edycja festiwalu odbyła się 15 i 16 czerwca 2022 r. w miejscowości Deauville. Organizatorem Deauville Green Awards jest stowarzyszenie „Un écran pour la planète”.