Ostatnio dodane

News 24 „ruszy za miesiąc lub dwa” z powodu formalności w KRS

Kanał News 24 nie ruszył 1 września, bo przedłużają się formalności związane ze zgłoszeniem do KRS zmian w spółce News 24, która ma produkować program stacji. Jak ustalił „Press”, spółka czwarty raz otrzymała z sądu decyzję odmowną.

Jak podano w komunikacie giełdowym, w czerwcu zmieniono nazwę spółki News 12 na News 24 oraz podwyższono kapitał zakładowy o 1 mln zł. Następnie zmiany zgłoszono do Krajowego Rejestru Sądowego. „Wspomniane zmiany nie zostały jeszcze przez sąd zarejestrowane, co w praktyce oznacza, że nowe zapisy umowy spółki nie weszły jeszcze w życie” – poinformowano. Jak podkreślono, „prowadzi to do sytuacji, w której spółka News 24 nie może rozpocząć prowadzenia planowanej działalności”. Podano, że kanał ruszy niezwłocznie po otrzymaniu informacji o zarejestrowaniu wymaganych zmian w spółce.

Do pięciu razy sztuka?

Ryszard Krajewski, prezes Astro, właściciela koncesji stacji, potwierdza, że po raz czwarty odmówiono rejestracji zmian w spółce, która ma produkować program News 24. Wniosek ponownie został zwrócony, bo – według sądu – miał zostać nieprawidłowo wypełniony. W uzasadnieniu podano, że powodem odmowy jest m.in. pominięcie informacji o notariuszu i niewystąpienie o wykreślenie Ryszarda Krajewskiego (większość udziałów w News 24 ma posiadać nie osobiście, a poprzez Astro).

Z częścią uzasadnienia, np. dotyczącą braku informacji o notariuszu, Krajewski się nie zgadza, ale zapowiada, że wniosek zostanie natychmiast poprawiony i ponownie złożony. Dodaje jednak, że cała procedura potrwa „miesiąc lub dwa”.

Jan Dworak, który jest szefem stacji, nadal nie chce wypowiadać się na jej temat. Tłumaczy, że wciąż trwa faza przygotowawcza, która „jest bardzo wrażliwa i delikatna”.

Pomogą samorządy

News 24 ma być stacją z informacjami lokalnymi i społecznymi. Tematy samorządowe będą nadawane w czterech blokach, powtarzanych trzy razy dziennie. Poza kanałem telewizyjnym planowane jest też uruchomienie platformy internetowej z materiałami redakcyjnymi.

Spółka Astro produkuje m.in. teleturniej „Familiada” dla TVP 2. Jest też właścicielem kanału E-sport, który nadaje w sieciach kablowych.