Ostatnio dodane

Dziennikarka Noizz wygrywa w plebiscycie Korony Równości

Maja Heban

Laureatką plebiscytu Kampanii Przeciw Homofobii (KPH) Korony Równości w kategorii media została dziennikarka serwisu Noizz Maja Heban. Robert Biedroń, redakcja magazynu „Replika” oraz drag queen Kim Lee otrzymali nagrody specjalne.

W plebiscycie Korony Równości nagrodzone zostały osoby i grupy szczególnie zaangażowane w walkę o prawa społeczności LGBT+. Oprócz kategorii Media KPH przyznało nagrody w pięciu innych kategoriach.

Koroną Równości w nowej kategorii plebiscytu – Ludzie internetu – nagrodzona została Janina Bąk, szerzej znana jako Janina Daily, która wspiera społeczność LGBT+ w mediach społecznościowych, tłumacząc, dlaczego tak ważna jest walka o równe prawa.

Nagrodę w kategorii Zaangażowanie społeczne otrzymała Maja Staśko, feministka, aktywistka i dziennikarka.

W kategorii Równe traktowanie zwyciężył zespół, który stworzył Ranking Szkół LGBT+. Korona Równości w kategorii Życie polityczne trafiła w ręce posłanki Magdaleny Biejat, która „konsekwentnie upomina się o prawa osób LGBT+ w Polsce”.

Głosami internautek i internautów w kategorii Prawo zwyciężyła Szpila – feministyczny kolektyw antyrepresyjny, który koordynuje udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej osobom doświadczającym prześladowań ze strony władzy i policji.

Z okazji 20-lecia Kampanii Przeciw Homofobii przyznano trzy nagrody specjalne. Otrzymali je: Robert Biedroń, założyciel KPH, który przez pierwsze lata istnienia organizacji pełnił funkcję prezesa, redakcja Repliki, a za całokształt działalności nieżyjąca już drag queen Kim Lee.

Korony Równości są przyznawane od trzech lat. Plebiscyt ma na celu wyróżnienie dziennikarzy, aktywistów i polityków, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w walkę o równe prawa dla społeczności LGBT+.