Ostatnio dodane

Z „Dziennika Zachodniego” odchodzą szefowa newsroomu i wydawca

Maria Olecha-Lisiecka

Z „Dziennikiem Zachodnim” (Polska Press) pożegnali się szefowa newsroomu Maria Olecha-Lisiecka i wydawca wydań codziennych Grzegorz Lisiecki.

O odejściach napisał na Twitterze Marek Twaróg, były redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”. „Powód znany. #wolnemedia #Śląsk” – dodał.

Maria Olecha-Lisiecka i Grzegorz Lisiecki są małżonkami. Maria Olecha-Lisiecka w dzienniku pracowała od 15 lat, szefową newsroomu została dwa lata temu. Prowadziła program wideo o książkach „Prolog”. Grzegorz Lisiecki z tytułem związany był od 20 lat, pisał m.in. o nowych technologiach i sporcie, zajmował się Strefą Biznesu w portalu Dziennikzachodni.pl.

Odejścia z „Dziennika Zachodniego”

Pod koniec kwietnia redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego” Marek Twaróg pożegnał się z tytułem za porozumieniem stron, jego obowiązki przejął Grzegorz Gajda.

W lutym z redakcją rozstały się wieloletnia sekretarz Anna Ładuniuk i publicystka polityczna Agata Pustułka, w marcu wiceszefowa newsroomu Katarzyna Pachelska, a w maju wieloletni wicenaczelny tytułu Janusz Szymonik.