Zmarł dziennikarz TVN24 Rafał Poniatowski

Rafał Poniatowski

W wieku 48 lat zmarł Rafał Poniatowski, wieloletni reporter i dziennikarz TVN24. Wcześniej pracował m.in. w RMF FM i Telewizji Puls.

O śmierci Rafała Poniatowskiego poinformował TVN24 w sobotę po południu. – Dla nas to nie jest dobry dzień, dla nas to jest trudny dzień. Dziś rano zmarł nasz redakcyjny kolega Rafał Poniatowski. Od samego początku współpracował z TVN24. Od lat, z sukcesami, walczył z rakiem. Dziś jednak wyrwał go nam – stwierdziła na antenie Anna Seremak.

Opowiadał o tym 3 lata temu w „Dzień Dobry TVN”. – Lekarze onkolodzy twierdzą, że jestem przykładem na to, że medycyna nie zna odpowiedzi na wiele pytań. Po ostatniej kontroli usłyszałem, że mój stan zdrowia jest nadzwyczajny – mówił wówczas w „Dzień Dobry TVN”.

Przygotowywał relacje reporterskie i materiały dla wielu redakcji TVN24 oraz dla „Faktów” w TVN. Ostatni raz 6 maja br. informował na Twitterze: „Rzecznik Generalny TSUE wydał opinię krytyczną wobec polskich reform”.

Pracę w mediach rozpoczął jeszcze na studiach. Zaczynał w radiu RMF FM, z którym związany był do 1999 roku. Później pracował jako dziennikarz TV Puls. Pracę w TVN24 rozpoczął niedługo po starcie tej stacji.

Na Twitterze Rafała Poniatowskiego pożegnało wielu dziennikarzy, m.in. obecnie i w przeszłości związanych z Grupą TVN. – Jest mi bardzo bardzo przykro. Wszyscy jesteśmy w #tvn24 po prostu załamani. Przyjaciel i świetny dziennikarz. Jego zdrowy rozsądek miał nieograniczoną pojemność. Jako reporter nikomu nie dawał się wrobić, ugadać, oszukać. Nic go nie wyprowadzało z równowagi. Do wszystkiego miał dystans – napisał Maciej Knapik. – Z ogromnym smutkiem.. Żegnaj, Poniatku, zaangażowany reporterze, cudowny kolego. RIP Rafał Poniatowski – stwierdziła Anna Kalczyńska. – Poniat, uwielbiałam Twój trzeźwy stosunek do polityki i nieoczywiste poczucie humoru. RIP – stwierdziła Dominika Długosz z „Newsweek Polska”.

– Pamiętam jak siedzieliśmy sobie razem na onkologii na wlewach. Poniat ze swoim, ja ze swoim. Rzadko rozmawialiśmy o naszej chorobie, czerniak nie istniał, rozmawialiśmy o polityce i o dziennikarstwie. Żegnaj wojowniku, żegnaj piękny człowieku. Nie pogodzę się z tym nigdy – stwierdziła Karolina Hytrek-Prosiecka. – Poniatku, tak dzielnie walczyłeś. Tak nam Cię będzie brakowało – skomentowała Katarzyna Koleanda-Zaleska.

– Odszedł kolejny gość, który rozumiał więcej, niż mówił. Będzie mi brakowało właśnie jego dystansu, rezerwy, refleksji z boku. Szkoda, cholera. Parę zdań, wygłoszonych tym głębokim głosem miewało większe znaczenie niż seria nadętych konferencji – napisał Tomasz Skory. – Poniat, uwielbiałam Twój trzeźwy stosunek do polityki i nieoczywiste poczucie humoru. RIP – stwierdziła Dominika Długosz z „Newsweek Polska”.

– Umarł mój dobry kumpel, znakomity dziennikarz, Rafał Poniatowski. Człowiek, który oczarował moją żonę. Ogromny dystans do siebie i życia. Niesamowite poczucie humoru. Walczył od lat z choróbskiem. Za wcześnie Poniat. RIP – napisał Jacek Czarnecki. – Piękny Człowiek. Świat będzie bez niego gorszy 🙁 Prosiłeś, żeby nie mówić „żegnaj”. Więc: DO ZOBACZENIA, Poniatku – napisała Kamila Biedrzycka.