Ostatnio dodane

Stulecie Przeglądu Sportowego

Ukazał się album z najważniejszymi okładkami dziennika

5 maja br. w sprzedaży pojawi się album prezentujący wybór okładek „Przeglądu Sportowego” (RAS) z różnych dekad jego ukazywania się – od najwcześniejszych przedwojennych, przez te ukazujące największe chwile powojennego sportu w Polsce, po zupełnie współczesne.

Poprzez okładki dziennika obchodzącego w tym roku stulecie istnienia czytelnicy mogą sobie uświadomić, w jaki sposób zmieniał się nie tylko nasz sport, ale też jak zmieniała się Polska. Pierwszy numer „Przeglądu Sportowego” ukazał się 21 maja 1921 r.

Wszystkie „jedynki” opatrzone są tekstami omawiającymi kolejne etapy w dziejach gazety, która przez lata zgromadziła potężne archiwum. „W sumie wyprodukowaliśmy prawie 19 tys. numerów, a więc było z czego wybierać. Autorzy tego albumu niektóre okładki pamiętali, ale żeby być fair wobec czasu, redaktorów i Czytelników przejrzeli wszystkie, co do jednej. Dzięki temu powstało fantastyczne i wyjątkowe wydawnictwo godne stulecia gazety” – mówi Paweł Wołosik, redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”.

Autorami tekstów do albumu są Bartosz Gębicz, Rafał Tymiński i Lech Ufel. Szatę graficzną opracował dyrektor artystyczny „Przeglądu Sportowego” Cezary Piotrowski, a koordynatorem wydania była menedżer wydawniczy „PS” Katarzyna Drosio.