Jacek Pałasiński z programem wideo na naTemat.pl

Jacek Pałasiński "Allegro ma non troppo"

Wieloletni publicysta TVN24 Jacek Pałasiński zaczyna współpracę z naTemat.pl. Będzie prowadził autorski podcast wideo „Allegro ma non troppo, czyli godzina z Jackiem”.

W programie Jacek Pałasiński będzie rozmawiał z wybitnymi osobistościami. Gośćmi pierwszych odcinków będą Krystyna Janda oraz profesor Łukasz Turski, fizyk specjalizujący się w fizyce materii skondensowanej i mechanice statystycznej, popularyzator nauki i publicysta.

Allegro ma non troppo to termin muzyczny, który potocznie oznacza „wesoło, ale nie za bardzo”. – Będziemy się starali nie zanudzać państwa żadnymi smutasami, tylko potraktować przynajmniej część naszych rozmów z przymrużeniem oka. Trochę lekko, żeby nie zanudzić, ale też, żeby jakoś państwa zaciekawić. Tematy, które poruszymy, będą wciągające, interesujące i ważne, przynajmniej taką mam nadzieję – zapowiada Pałasiński.

Odcinki podcastu „Allegro ma non troppo, czyli godzina z Jackiem” będą publikowane w niedziele. Będzie je można oglądać na naTemat.pl, a także na profilach portalu na YouTubie, Facebooku i Spotify.

Za realizację programu we własnym zakresie odpowiada Grupa naTemat.

– To kolejna pozycja w naszej ramówce, która w tym momencie liczy już siedem autorskich programów, a niedługo powiększy się o kolejne. Cieszę się, że z Panem Jackiem udało się nam wypracować wspólny format, który z jednej strony łączy jego wieloletnie doświadczenie telewizyjne i imponującą wiedzę z nowym formatem wideopodcastu i projektem stricte internetowym – komentuje Michał Mańkowski, redaktor naczelny, dyrektor operacyjny i członek zarządu Grupy naTemat.

W ub.r. wydawca Grupy naTemat osiągnął wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 25 proc. do 12,1 mln zł i 2,5 mln zł zysku EBITDA. Zatrudnienie w firmie zwiększono o ok. 20 osób. Według badania Mediapanel w styczniu br. portal naTemat.pl zanotował 6,34 mln użytkowników.

Jacek Pałasiński przez 20 lat w TVN24

W lutym br. Jacek Pałasiński rozstał się z TVN24, z którym był związany od startu stacji w 2001 roku. Przez kilkanaście lat prowadził autorski program „Świat według Jacka”, był też gospodarzem „Tygodnia według Jacka w TVN24 BiS i, razem z Anną Kalczyńską, „Tu Europa” w TVN24.

Wcześniej pracował m.in. w Radiu ZET, „Rzeczpospolitej” i „Wprost”, publikował również w prasie zagranicznej. W 1981 roku wyjechał z kraju do Włoch, gdzie mieszka do dziś.

Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od 1977 był działaczem opozycji demokratycznej, był związany z Niezależną Oficyną Wydawniczą NOWA.