Diana Rudnik zniknęła z „Faktów” i „Faktów po Faktach”

Diana Rudnik

Od kilku miesięcy Diana Rudnik nie jest już gospodynią głównego wydania „Faktów” i „Faktów po Faktach”. Nadal prowadzi natomiast „Fakty po południu” w TVN24 – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Ostatni raz jak dotychczas Diana Rudnik „Fakty” i „Fakty po Faktach” prowadziła w połowie grudnia ub.r.

TVN Grupa Discovery nie odpowiedziała na pytania portalu Wirtualnemedia.pl, dlaczego dziennikarka zniknęła z obu programów. Firma nie komentuje roszad w swoich zespołach redakcyjnych.

Diana Rudnik bez zmian prowadzi natomiast „Fakty po południu” w TVN24.

Diana Rudnik w TVN od pięciu lat

Z Grupą TVN Diana Rudnik jest związana od kwietnia 2016 roku. Początkowo prowadziła weekendowe wydania „Faktów po południu”, jest też gospodynią „Faktów w południe”.

Do grona gospodarzy „Faktów” i „Faktów po Faktach” dołączyła w grudniu 2017 roku.

W latach 1992-2002 i 2006-2016 Diana Rudnik pracowała w Telewizji Polskiej. Zaczynała w TVP3 Katowice, potem przez wiele lat była gospodynią pasm informacyjnych i publicystycznych w TVP Info, a od września 2015 do początku stycznia 2016 roku prowadziła też główne wydanie „Wiadomości”.

W latach 2002-2006 była związana z Telewizją Polsat, prowadziła m.in. „Informacje” (obecnie „Wydarzenia”) w Polsacie i „Dziennik” w TV4.

Gospodarzami głównych „Faktów” i „Faktów po Faktach” są obecnie Piotr Kraśko, Anita Werner, Grzegorz Kajdanowicz i Piotr Marciniak. Niektóre wydania „Faktów po Faktach” prowadzi Katarzyna Kolenda-Zaleska. Kraśko do zespołu „Faktów” dołączył w połowie ub.r., po odejściu Justyny Pochanke.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. główne wydanie „Faktów” oglądało 3,32 mln osób, z czego 2,98 mln w TVN, a 338,2 tys. w TVN24.

Natomiast w marcu br. średnia widownia minutowa TVN24 wynosiła 334 168 osób, a udział w rynku oglądalności – 5,02 proc. (po spadku o 14,2 proc. rok do roku).