Znane są szczegóły umowy TVP i Episkopatu

Zapisy dotyczące mszy i programów zawiera umowa pomiędzy Telewizją Polską, a Episkopatem Polski, którą ujawnił portal Gazeta.pl.

W porozumieniu zawartym we wrześniu 2020 roku – jak podaje Gazeta.pl – zaznaczono, że nadzór nad Redakcją Audycji Katolickich sprawuje prezes TVP, ale nadzór ten „nie będzie wpływał na treści religijne i treści prezentowane w zakresie nauczania Kościoła katolickiego”.

Jak wylicza Gazeta.pl, zgodnie z umową TVP 1 m.in. transmituje mszę świętą w niedziele i w święta kościelne, które są dniami wolnymi od pracy, a także mszę świętą od poniedziałku do soboty o 7 rano. Jedynka zapewnia także np. 45-minutową audycję informacyjno-publicystyczną w niedzielę po transmisji modlitwy Anioł Pański i transmisję ogólnopolskich wydarzeń organizowanych przez Caritas Polska. Pięć razy w ciągu roku TVP 1 emituje uroczystości grekokatolickie.

TVP 2 nadaje m.in. 25-minutową audycję promującą wartości rodzinne oraz filmy dokumentalne i reportaże na tematy związane z życiem Kościoła (raz w miesiącu).

TVP Polonia transmituje niedzielną mszę świętą o 13, a TVP Info – nadaje 30-minutową audycję informacyjno-publicystyczną prezentującą życie Kościoła w Polsce i na świecie. Z kolei TVP 3 m.in. transmituje codziennie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. TVP ABC raz w tygodniu pokazuje 25-minutowy program dla dzieci.