Startuje konkurs dziennikarski „Kultura w pandemii – pandemia w kulturze”

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Towarzystwo Dziennikarskie i Fundacja Collegium Civitas ustanowiły konkurs na reportaż i tekst publicystyczny pod hasłem „Kultura w pandemii – pandemia w kulturze”.

Organizatorzy podkreślają, że pandemia radykalnie zmieniła funkcjonowanie kultury, jej odbiorców i twórców. „Sporo już o tym napisano, chcemy jednak wesprzeć kolejne wartościowe świadectwa tego czasu. Zwłaszcza dziś, gdy wolne słowo jest na wagę złota” – argumentują.

Konkurs jest otwarty. Prace – wyłącznie niepublikowane dotychczas teksty – można zgłaszać w obu lub w jednej kategorii. Teksty mogą liczyć maksymalnie 14 tysięcy znaków ze spacjami. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja pod adresem: konkurs@civitas.edu.pl.

Jury konkursu tworzą: Ryszard Bańkowicz (przewodniczący) i Rafał Skąpski z ZAiKS-u, Elżbieta Sawicka i Cezary Łazarewicz z Towarzystwa Dziennikarskiego oraz Jacek Żakowski z Collegium Civitas. Sekretarzem (bez prawa głosu) jest Jacek Rakowiecki z Fundacji Collegium Civitas.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 15 czerwca. Pierwsza nagroda w obu kategoriach to 15 tys. zł, drugie nagrody wyniosą po 8 tys. zł. Jury przyzna też po trzy wyróżnienia w obu kategoriach – każde po 2 tys. zł. Regulamin dostępny jest na stronach internetowych organizatorów.