Dziennik Zachodni z głośną okładką poświęconą Idze Świątek

Jej autorem jest Tomasz Bocheński, artysta grafik z Polska Press Grupy

Okładka DZ z 12 października 2020

– W niedziele w Polsce nie ma gazet, ale mogą być przecież niedzielne okładki @zachodni. Od Tomka Bocheńskiego: Wieża Eiffla zdobyta! (w robocie) – napisał na Twitterze w niedzielę rano, 11 października Marek Twaróg, redaktor naczelny DZ. I pokazał okładkę, która wzbudziła zachwyt w mediach społecznościowych.

Jego tweet wywołał falę entuzjastycznych komentarzy i reakcji dziennikarzy, m.in. Pawła Wilkowicza ze Sportu.pl i Grzegorza Nawackiego, redaktora naczelnego Pulsu Biznesu, ludzi mediów, ale także osób z otoczenia Igi Świątek, m.in. Darii Abramowicz, psycholog sportu, która wraz z zespołem ekspertów pracuje z polską tenisistką i towarzyszyła jej podczas turnieju French Open.

Prace nad tą okładką trwały kilka dni. Jak mówi Marek Twaróg, redaktor naczelny DZ, rozpoczęły się w piątek, 9 października, a dzień później zapadła decyzja, że poniedziałkowa okładka DZ będzie poświęcona Idze Świątek i wyjątkowo pokażemy ją już w niedzielę, choć przecież w niedziele gazety się w naszym kraju nie ukazują.

Okładka tak bardzo spodobała się użytkownikom mediów społecznościowych, że niektórzy – jak Michał Kołodziejczyk, dyrektor Canal+ Sport – proponowali, aby… wydać ją w formie plakatu, który każdy będzie mógł powiesić na ścianie.

Tomasz Bocheński, autor naszej głośnej okładki, jest grafikiem i dyrektorem artystycznym Polska Press Grupy, zdobywcą nagród w prestiżowym konkursie projektowania prasowego European Newspaper Award. Tomasz Bocheński kreuje i współtworzy projekty graficzne gazet, projekty prasowe, książek i inne projekty graficzne już od kilkunastu lat. Nic dziwnego, że jego najnowsze dzieło zachwyciło użytkowników Facebooka i Twittera.