Ostatnio dodane

Radio 357 osiągnęło kolejny cel wpłat

Marek Niedźwiedzki

Radio 357, tworzone przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia, we wtorek po południu przekroczyło poziom 350 tys. zł miesięcznych wpłat.

Tym samym rozgłośnia w serwisie Patronite.pl osiągnęła cel pośredni, czyli Radio 0.9. Oznacza to, że – jak zapowiadali twórcy – „będzie z pewnością mniej wystawne niż  docelowa forma”. Aby nadawać w pełnej wersji, Radio 357 potrzebuje 485 tys. zł miesięcznie. Dotychczas projekt w serwisie Patronite.pl wsparło ponad 14,5 tys. słuchaczy, którzy wpłacili już blisko 669 tys. zł.

„Pora spełnić obietnice i odwdzięczyć się za Państwa wsparcie: w sobotę wchodzimy do studia nagrywać »Karpia«. Tekst jest gotowy, muzyka też. Pozostało tylko zaśpiewać” – napisali na Facebooku twórcy radia.

Radio 357 ma rozpocząć nadawanie jeszcze w grudniu, ale tworzy już pierwsze audycje, których można słuchać na platformie Open FM. W zespole stacji są m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Marcin Łukawski, Agnieszka Obszańska, Tomasz Michniewicz i Michał Olszański.

Gospodarzem porannej audycji będzie Marcin Łukawski, w południe Kuba Strzyczkowski poprowadzi program z telefonicznym udziałem słuchaczy. Marek Niedźwiecki ma być w soboty między 9 a 12 autorem audycji „Zakamarki”. Programu Tomasza Michniewicza słuchać będzie można w piątki od 10 do 12.

Stacja będzie mieć siedzibę na warszawskim Żoliborzu w budynku, w którym znajduje się Teatr Komedia.