Wojciech Harpula tymczasowym redaktorem naczelnym „Kuriera Lubelskiego”

Wojciech Harpula

Wojciech Harpula od grudnia będzie redaktorem naczelnym „Kuriera Lubelskiego” (Polska Press Grupa). Zastąpi tymczasowo Sylwię Szewc-Koryszko, która według informacji „Press” udaje się na urlop macierzyński.

Z redakcją rozstaje się wicenaczelna Ewa Pajuro. Z Szewc-Koryszko nie udało nam się skontaktować.

Wojciech Harpula jest dyrektorem online „Gazety Krakowskiej” (Polska Press Grupa). – Na czas jego nieobecności stanowisko będzie nieobsadzone – mówi „Press” Joanna Pazio, rzecznik Polska Press. Harpula do lutego 2018 roku był naczelnym tytułu, ale stracił stanowisko po tym, jak wyszło na jaw, że pomagał politykowi Łukaszowi Gibale (były poseł Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota) autoryzować wywiad udzielony portalowi Lovekrakow.pl. „Press” ujawnił wtedy, że na początku 2018 roku w ewidencji działalności gospodarczej została zarejestrowana firma PR.Net Wojciech Harpula. Polska Press zdecydowała, że Harpula przestanie być dziennikarzem, ale zachowa stanowisko dyrektora ds. rozwoju internetu. Naczelnym „Gazety Krakowskiej” został wtedy Jerzy Sułowski.

We wrześniu średnia sprzedaż ogółem „Kuriera Lubelskiego” wyniosła 1898 egz. (spadek o 26,09 proc. w stosunku do września 2019 roku).