Judyta Watoła i Wojciech Czuchnowski laureatami nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego

Judyta Watoła i Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej” zdobyli nagrodę za cykl artykułów o rażących nieprawidłowościach przy zakupie maseczek i respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia.

Zwycięzcy otrzymali statuetkę i nagrodę w wysokości 50 tys. zł netto, ufundowaną przez firmę InPost.

W tegorocznej, 16. edycji konkursu nominowano jedenaście materiałów dziennikarskich. Wśród nominowanych byli: Wojciech Bojanowski za reportaż „Niech toną”, wyemitowany w programie „Superwizjer” na antenie TVN 24; Tomasz Kuzia, Tomasz Kozłowski i Michał Pietrzak za cykl artykułów o interesach ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i jego rodziny, publikowany na łamach „Faktu”; Bertold Kittel za reportaż „Pancerny Marian i pokoje na godziny”, wyemitowany w „Superwizjerze” w TVN 24; Jakub Korus za artykuł „Surogatki z Miasteczka Wilanów”, który ukazał w tygodniku „Newsweek Polska”; Robert Mazurek za wywiad z Kazikiem Staszewskim wyemitowany na antenie RMF FM; Zbigniew Nosowski za artykuły „Jak to się robiło w diecezji kaliskiej” w serwisie Wiez.pl; Andrzej Poczobut za cykl artykułów o wyborach prezydenckich na Białorusi – na łamach „Gazety Wyborczej”; Janusz Schwertner za reportaż „Miłość w czasach zarazy”, który ukazał się w Onecie; Ewa Siedlecka za cykl artykułów ukazujących fakty i konsekwencje tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości publikowanych na łamach tygodnika „Polityka”; Patryk Słowik i Jakub Styczyński za artykuł „Nocna wrzutka warta miliardy” opublikowany w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Finalistami zostali: Zbigniew Nosowski, Janusz Schwertner oraz Judyta Watoła z Wojciechem Czuchnowskim.

Kapituła nagrody uhonorowała dodatkowym wyróżnieniem Karolinę Bacę-Pogorzelską i Piotra Czabana za zakończoną sukcesem akcję „Uwolnić Omara”.

W kapitule zasiadali: Janusz Adamowski, Jerzy Baczyński, Michał Celeda, Dariusz Ćwiklak, Paweł Fąfara, Krzysztof Jedlak, Katarzyna Kawka, Jarosław Kurski, Katarzyna Kozłowska, Edward Miszczak, Małgorzata Moszczeńska, Piotr Mucharski, ks. Adam Pawlaszczyk, Michał Samul, Andrzej Skworz, Marzena Suchan, Michał Szułdrzyński, Nina Terentiew, Marek Twaróg, Bartosz Węglarczyk oraz członkowie honorowi: Katarzyna Radziwiłł i ks. Adam Boniecki.