Charytatywny blok reklamowy w TVN

Stacja wesprze potrzebujących posiłku i restauratorów

W kolejnej edycji akcji „TVN pomagajmy sobie” stacja wesprze najbardziej potrzebujących w pandemii. Teraz w związku z drugą falą zachorowań w ramach „Gotujemy się na podwójną pomoc” pomoże najuboższym, potrzebującym ciepłego posiłku. Ugotują je restauratorzy, którzy zgłoszą się do udziału w akcji.

W sobotę 12 grudnia TVN po „Faktach” pokaże charytatywny blok reklamowy, wszystkie środki z jego emisji tego bloku oraz zgromadzone na ten cel przez Fundację TVN „Nie jesteś sam” pieniądze przeznaczy na obiady dla osób potrzebujących. Ugotują je restauratorzy, którzy zgłoszą się do udziału w akcji.

Zainteresowane restauracje mogą zgłaszać się do akcji w ramach której otrzymają zamówienia na 50 ciepłych posiłków dziennie przez 11 dni oraz po 50 świątecznych posiłków dziennie na okres od 25 do 26 grudnia. Ich zadaniem będzie przygotowanie ich na wynos i dostarczenie do działających w tym samym regionie Organizacji Pożytku Publicznego zajmujących się dożywianiem najuboższych. Konkretne organizacje zostaną wskazane przez lokalne Banki Żywności w całej Polsce.

Wartość jednego posiłku to 20 złotych brutto, a kwota wsparcia dla pojedynczej restauracji wyniesie 13 tys. złotych brutto.

Restauratorzy mogą zgłaszać się do akcji za pośrednictwem strony tvn.pl (zakładka #TVNpomagajmysobie) i wypełnić formularz (należy podać dane swojej firmy, kontakt, informacje o zasięgu dostawy posiłków, a także proponowane menu na 11 dni + na 2 dni świąt (dania świąteczne). Po zweryfikowaniu zgłoszeń pod kątem wymaganych warunków ich menu zostaną przekazane do odpowiednich Banków Żywności z tych samych województw.

Zgłoszenia będą zbierane przez 7 dni (od 19 do 25 listopada), a dostawy posiłków realizowane przez 11 dni (od 14 do 24 grudnia, w tym dostawa 24 grudnia będzie obejmować posiłki na dni świąteczne tj. 25 i 26 grudnia).

Partnerami merytorycznymi akcji są Federacja Polskich Banków Żywności oraz Bank Żywności SOS w Warszawie. W akcji biorą udział również: Bank Żywności SOS w Warszawie, Bank Żywności Leszno, Bank Żywności w Lublinie, Bank Żywności we Wrocławiu, Bank Żywności w Trójmieście, Bank Żywności Suwałki – Białystok, Bank Żywności w Tczewie, Bank Żywności w Chojnicach, Bank Żywności w Grudziądzu, Bank Żywności w Siedlcach, Bank Żywności w Ciechanowie, Bank Żywności w Olsztynie, Wielkopolski Bank Żywności, Bank Żywności w Gorzowie Wielkopolskim, Bank Żywności w Łodzi, Podkarpacki Bank Żywności, Bank Żywności w Koninie, Bank Żywności w Krakowie, Świętokrzyski Bank Żywności, Bank Żywności w Tarnobrzegu, Bank Żywności w Kielcach, Śląski Bank Żywności, Bank Żywności w Nowych Bielicach, Bank Żywności w Elblągu, Bank Żywności w Opolu, Bank Żywności w Słupsku, Bank Żywności w Pile.