Zmarł Witold Krzesiński, przez trzy dekady związany z Polskim Radiem

Witold Krzesiński

Nie żyje dziennikarz Witold Krzesiński, w ostatnim czasie wydawca w Polskim Radiu 24. Z Polskim Radiem z przerwami był związany z przerwami przez trzy dekady.

Wiadomość o śmierci Witolda Krzesińskiego podała w sobotę Informacyjna Agencja Radiowa.

Krzesiński w Polskim Radiu pracował, z przerwami, od 1990 roku. Pełnił funkcje dziennikarza redakcji niemieckiej Radia Polonia, producenta w Informacyjnej Agencji Radiowej, wydawcy w Jedynce oraz korespondenta Polskiego Radia w Niemczech. W ostatnim czasie był wydawcą w Polskim Radiu 24.

Ponadto był konsulem Polski w Hamburgu, oraz pełnił obowiązki ambasadora Polski w Australii. Z wykształcenia był germanistą. –

Witek wydawał pierwszy program , który prowadziłem w radiu… zawsze dostarczał niezbędnych informacji i miał kojący wpływ na prowadzących. Życzliwy, ze świetnym poczuciem humoru… oj Wiciu, Wiciu… żal… – napisał na Twitterze Krzysztof Świątek, szef publicystyki w Polskim Radiu 24.

– Nie mam słów. Witku. Żegnaj. Spoczywaj w pokoju. Nie zapomnę nigdy naszych wszystkich wspólnych dyżurów radiowych. Niezwykle ciepły, dobry człowiek z ogromnym poczuciem humoru. Będzie nam Ciebie brakować – stwierdził Mateusz Maranowski, reporter Polsat News, poprzednio związany z Polskim Radiem 24 i Telewizją wPolsce.pl.