Ostatnio dodane

Dziennikarka „Polityki” przeprasza wdowę po Sławomirze Skrzypku za tekst „Praca dla swoich”

Anna Dąbrowska z „Polityki” przeprosiła Dorotę Skrzypek, wdowę po były prezesie NBP Sławomirze Skrzypku, za błędną informację o powołaniu jej do rady nadzorczej państwowej spółki PGE Centrum. W rzeczywistości w radzie nadzorczej znalazła się inna Dorota Skrzypek.

Nieprawdziwa informacja o powołaniu wdowy po Sławomirze Skrzypku znalazła się w artykule „Praca dla swoich” Anny Dąbrowskiej zamieszczonym w „Polityce” cztery tygodnie temu.

– Informację tę uzyskałam w dwóch źródłach, ale nie potwierdziłam u osoby bezpośrednio zainteresowanej, co nie powinno się wydarzyć. W rzeczywistości chodziło o inną osobę, o tym samym imieniu i nazwisku – wyjaśniła dziennikarka w sprostowaniu opublikowanym w nowym numerze „Polityki”. – Niestety ustalenie tego było bardzo utrudnione, bo Spółka odmówiła ujawnienia bliższych informacji na temat tej osoby, w tym jej CV – dodała.

– Panią Dorotę Skrzypek bardzo przepraszam – podkreśliła Anna Dąbrowska.

Według danych ZKDP w lipcu br. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Polityki” wynosiło 97 718 egz., o 6,14 proc. więcej niż rok wcześniej. Pod koniec września cenę ezgemplarzową tygodnika podniesiono z 7,90 do 8,50 zł.