Ostatnio dodane

Żona Romana Giertycha zapowiada pozwanie TVP

Barbara Giertych

Barbara Giertych, żona mecenasa i m.in. byłego wicepremiera Romana Giertycha zapowiedziała, że pozwie dziennikarzy Telewizji Polskiej za materiały dotyczące zatrzymania jej męża.

W ubiegłym tygodniu Roman Giertych zasłabł i trafił do szpitala po tym, jak doszło do przeszukania jego domu oraz kancelarii przez agentów CBA. Według służb miał on działać na szkodę spółki z której miało dojść do wyprowadzenia ponad 90 mln złotych.

Telewizja Polska dwie godziny po przeszukaniu domu Romana Giertycha w Józefowie opublikowała nagrania z drona, który miał latać nad posiadłością mecenasa nieopodal Rzymu. Barbara Giertych m.in. w TVN24 tłumaczyła, że według niej do zamieszania wokół zatrzymania jej męża doszło, ponieważ miał on zajmować się prowadzeniem sprawy Leszka Czarneckiego.

Żona Romana Giertycha zapowiedziała również, że pozwie Telewizję Polską za przygotowywane przez nią materiały, które ukazywały się w ostatnim tygodniu na temat jej męża na antenie oraz w portalu TVP.Info.

– Szanowna TVP. W tym tygodniu wyślemy wobec waszych tzw. dziennikarzy pozwy o naruszenie dóbr osobistych. Przepraszamy, że akty oskarżenia o zniesławienie pójdą w przyszłym tyg. ale w tym się nie wyrobimy – napisała Barbara Giertych.

Szanowna TVP. W tym tygodniu wyślemy wobec waszych tzw. dziennikarzy pozwy o naruszenie dóbr osobistych. Przepraszamy, że akty oskarżenia o zniesławienie pójdą w przyszłym tyg. ale w tym się nie wyrobimy.

— Barbara Giertych (@BarbaraGiertych) October 18, 2020

Wóz należący do Telewizji Polskiej i oznaczony logiem stacji przez ostatnie dni stacjonował pod domem Giertychów. Informował o tym m.in. dziennikarz Wirtualnej Polski Marek Kacprzak.

Gdyby TVP patrzyła na ręce władzy, tak jak patrzy na dom Giertycha, to… Chyba mają już dyżury całodobowe. Ps. Uprzedzając pytania. Mieszkam obok, zdjęcie zrobiłem podczas biegania. pic.twitter.com/rKx4mAKIzK

— Marek Kacprzak (@MarekKacprzak) October 18, 2020

Z kolei w materiałach TVP Info pokazywano ich włoską posiadłość.

Romanowi Giertychowi oraz 11 innym osobom – w tym Ryszardowi Krauzemu – poznańska prokuratura w ostatni piątek przedstawiła zarzuty przywłaszczenia i wyprowadzenia kwoty ok. 92 mln zł w latach 2010-2014 ze spółki Polnord. Wobec mecenasa zastosowano środki zapobiegawcze w postaci m.in. 5 mln zł kaucji i zawieszenia w czynnościach adwokata.