Ostatnio dodane

Memoriał Kmiecików w tym roku się nie odbędzie

Powodem jest pandemia koronawirusa

Memoriał Kmiecików w tym roku nie odbędzie się. Powodem jest pandemia koronawirusa. – Do końca wstrzymywaliśmy się z decyzją odnośnie kolejnej edycji. Jednak ostateczna decyzja jest taka, że niestety Memoriał w tym roku się nie odbędzie – napisał pomysłodawca wydarzenia Krzysztof Pieczyński, katowicki radny.

Piłkarski Memoriał Kmiecików był rozgrywany od 2015 roku. Zawsze pod koniec października, bo to właśnie 23 października doszło do wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Chopina 18 w Katowicach. W wyniku eksplozji zginęła trzyosobowa rodzina: Brygida, Dariusz i Remigiusz Kmiecikowie, śląscy dziennikarze oraz ich niespełna dwuletni synek, natomiast kilkanaście osób straciło dach nad głową.

Aby upamiętnić zmarłych, w tym Dariusza – dla którego piłka nożna była wielką pasją – co roku organizowany jest turniej piłkarski. Na pomysł uczczenia zmarłych w ten sposób wpadł przed laty katowicki radny Krzysztof Pieczyński.

Niestety w szóstą rocznicę śmierci Kmiecików memoriał nie odbędzie się.

– W tym roku z wiadomych przyczyn do końca wstrzymywaliśmy się z decyzją odnośnie kolejnej edycji Memoriału. Jednak ostateczna decyzja jest taka, że niestety Memoriał w tym roku się nie odbędzie – napisał Krzysztof Pieczyński, radny Rady Miasta Katowice i przewodniczący Komisji Kultury, Promocji i Sportu w Katowicach do uczestników ubiegłorocznej edycji.

– Mam nadzieję, ze w tych dniach każdy z nas na swój sposób uczci Ich pamięć, a na boisku spotkamy się w przyszłym roku – dodał.

Przypomnijmy, że przed rokiem w V Memoriale Kmiecików na boisku w Katowicach zmierzyły się m.in. drużyny mediów, w tym Onetu (debiutująca w turnieju) i TVP (zwycięzcy Memoriału w roku 2015), ale też samorządowców z urzędów miast z Katowic (zwycięzcy Memoriału w roku 2017), Siemianowic Śląskich, Sławkowa. Była też drużyna Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego (debiutująca w turnieju) oraz drużyna służb mundurowych: Jednostka Wojskowa Agat (zwycięzcy Memoriału w latach 2016 i 2018). Zagrali również przyjaciele rodziny Kmiecików.