Agnieszka Mazuś i Paweł Buczkowski wicenaczelnymi „Dziennika Wschodniego”

Agnieszka Mazuś i Paweł Buczkowski

Agnieszka Mazuś i Paweł Buczkowski zostali zastępcami redaktora naczelnego „Dziennika Wschodniego” (Corner Media). Zastąpili Jerzego Szubielę, który pożegnał się z firmą.

Mazuś była dotychczas wydawczynią, a Buczkowski kierownikiem działu online (jako wicenaczelny również zajmuje się głównie online). – Jestem przekonany, że to silne wzmocnienie redakcyjne i przyniesie spodziewane rezultaty – mówi „Presserwisowi” Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny tytułu. – Jerzy Szubiela postanowił od września kontynuować karierę poza Corner Media – dodaje.

Agnieszka Mazuś w „Dzienniku Wschodnim” pracuje od 2004 roku, to jej pierwsza praca. Odpowiada za „Tygodnik Puławski”, serwis internetowy i dział wideo, przez ostatnie kilka lat jako wydawca.

Paweł Buczkowski pracę w „DW” podjął dwa lata później. Zaczynał jako dziennikarz, m.in. w oddziale w Puławach. Od 2010 roku był redaktorem i community managerem w dziale online, w styczniu 2019 roku został kierownikiem tego działu. Wcześniej był związany z lubelskim oddziałem „Gazety Wyborczej”.

Jak wynika z danych ZKDP, w sierpniu „Dziennik Wschodni” sprzedawał średnio ogółem 3161 egz. (spadek o 23 proc. w stosunku do sierpnia 2019 roku).