Ostatnio dodane

Marek Brzeziński korespondentem Polskiego Radia Chicago

Marek Brzeziński

Marek Brzeziński, który przez 25 lat był korespondentem Polskiego Radia w Paryżu rozpoczął pracę w Polskim Radiu Chicago.

Brzeziński wczoraj wieczorem czasu polskiego (o 13.15 czasu chicagowskiego) zadebiutował na antenie chicagowskiego Polskiego Radia 1030 WNVR.

W cotygodniowej audycji „Tu Europa!” ma zajmować się sprawami europejskimi i przedstawiać je amerykańskiej Polonii. Z kolei do cyklu „Euro-Studio” będzie realizować felietony o wydarzeniach we Francji.

Ostatnio Polskie Radio

Kilka dni temu pisaliśmy o rozstaniu Marka Brzezińskiego z Polskim Radiem, które zakończyło z nim współpracę w Paryżu. Nowym korespondentem od września został Stefan Foltzer, który wcześniej pracował we francuskim dzienniku „Le Figaro”.

Korespondentem Polskiego Radia w Paryżu został w 1995 roku. Wcześniej przez ponad 20 lat pracował w Radiu France Internationale oraz w BBC i w Radiu dla Ciebie w Chicago. Pisał reportaże z podróży po Europie dla „Voyage”, „Rzeczpospolitej” i „Twojego Stylu” oraz wychodzącego w Paryżu „Głosu Katolickiego”.

Przez 21 lat Marek Brzeziński był profesorem Uniwersytetu Schillera w Paryżu, gdzie wykładał psychologię i antropologię kultury. Anglista i psycholog (Uniwersytet łódzki) oraz doktor nauk humanistycznych (Uniwersytet Gdański) i absolwent Akademii Kulinarnej Le Cordon Bleu.

Polskie Radio Chicago nadaje dla ponad miliona polskojęzycznych słuchaczy w Stanach Zjednoczonych przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Stacji można słuchać również w internecie pod adresem polskieradio.com. Właścicielem rozgłośni jest Polnet Communications, spółka działa od 1988 roku.