Dziennikarka Trójki Gabriela Darmetko po 14 latach żegna się z Polskim Radiem

Gabriela Darmetko

Dziennikarka Gabriela Darmetko po ponad 10 latach pracy żegna się z radiową Trójką. W Polskim Radiu pracowała też w redakcjach Jedynki i Radia BiS.

– Po 14 latach przyszedł czas się pożegnać. Dzisiaj złożyłam wypowiedzenie. Tu zaczęłam moje dorosłe życie, tu poznałam niesamowitych ludzi i przeżyłam miliony cudownych chwil – poinformowała Gabriela Darmetko w poniedziałek po południu na Facebooku.

– Rozstaję się z Polskim Radiem, nie z Trójką. Bo Trójka to zespół, który nawet rozsiany po świecie jest zespołem. Bo Trójka to słuchacze, którzy są z nami na dobre i na złe, bo Trójka to stan umysłu. I tego nikt i nic nie zmieni. Do usłyszenia gdzieś, kiedyś… – dodała. Były dyrektor Trójki dostał nowe stanowisko w Polskim Radiu.

Darmetko przez 14 lat w Polskim Radiu

Gabriela Darmetko była związana z Trójką w latach 2006-2007 i od 2010 roku, w 2007-2010 pracowała w redakcjach radiowej Jedynki i Radia BiS.

Współtworzyła głównie audycje o tematyce społecznej i historycznej. W Trójce prowadziła programy „Prawdy sprawdzone”, „Vlogowskaz” i „Kuchnia z jajem” oraz wydawała audycje „Godzina prawdy” oraz „Winien i ma”. W czerwcu br. wspólnie z Piotrem Stelmachem zaczęła prowadzić „Byle do trzynastej”.

Gabriela Darmetko przygotowywała też audycje „Pokolenie Y”, „Radioalkomat”, „Świat zwariował”, „Trójkowa powtórka z historii”, „Blogowskaz”, „Osobowości roślinne” i „Dźwięki historii”.

Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim.

Seria odejść po odwołaniu Strzyczkowskiego

To kolejna osoba żegnająca się z Trójką po tym, jak miesiąc temu Kuba Strzyczkowski został przez prezes Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską odwołany ze stanowiska dyrektora stacji, które pełnił od końcówki maja br.

W zeszłym tygodniu z rozgłośnią po 23 latach pracy rozstał się dziennikarz muzyczny Piotr Stelmach. Wcześniej ze stacji odeszli m.in. Beata Pawlikowska, Tomasz Michniewicz (oboje na antenę stacji zaprosił Strzyczkowski), a także związani z rozgłośnią dłużej Jan Kałucki (przeszedł do Canal+ Sport), Katarzyna Borowiecka (prowadzi zbiórkę na internetowy podcast) i Marcin Cichoński.

Ponad tydzień temu Trójka ogłosiła, że przejdzie do niej Łukasz „Ciechan” Ciechański, poprzednio związany z Rock Radiem. W minionym tygodniu na antenie stacji zadebiutowali Witold Lazara i pracujący na co dzień w TVP Info Karol Gnat.

W miejsce Kuby Strzyczkowskiego dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal jest dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Natomiast na wicedyrektorów stacji powołano Marka Wiernika i Piotra Kordaszewskiego.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 3,9 proc. udziału w rynku słuchalności, to rekordowo niski wynik stacji w tym badaniu.