Polskie Radio po ponad 25 latach rozstaje się z korespondentem w Paryżu

Marek Brzeziński

Marek Brzeziński – od 25 lat korespondent Polskiego Radia w Paryżu – odchodzi z publicznego radia. Jego miejsce zajął Stefan Foltzer – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Nie udało się nam uzyskać komentarza Polskiego Radia, dlaczego kończy współpracę z Markiem Brzezińskim.

Od września korespondentem Polskiego Radia w Paryżu został Stefan Foltzer, który wcześniej pracował we francuskim dzienniku „Le Figaro”.

Wcześniej Radio France Internationale i BBC

Marek Brzeziński od Polskie Radia otrzymał list, w którym podziękowano mu za współpracę i poinformowano o jej zakończeniu.

Brzeziński korespondentem Polskiego Radia w Paryżu został w 1995 roku. Wcześniej przez ponad 20 lat pracował w Radiu France Internationale oraz w BBC i w Radiu dla Ciebie w Chicago.

Pisał reportaże z podróży po Europie dla „Voyage”, „Rzeczpospolitej” i „Twojego Stylu” oraz wychodzącego w Paryżu „Głosu Katolickiego”.

Przez 21 lat Marek Brzeziński był profesorem Uniwersytetu Schillera w Paryżu, gdzie wykładał psychologię i antropologię kultury. Anglista i psycholog (Uniwersytet łódzki) oraz doktor nauk humanistycznych (Uniwersytet Gdański) i absolwent Akademii Kulinarnej Le Cordon Bleu.