Jakub Oworuszko odchodzi z Polska Press Grupy

Jakub Oworuszko

Z redakcją „Polska Times” (Polska Press Grupa) rozstał się Jakub Oworuszko, reporter specjalizujący się w tematyce politycznej. Z początkiem października zacznie pracę w nowej redakcji, ale na razie nie zdradza, w której.

Oworuszko sam zdecydował o odejściu z redakcji. – O konkretnych powodach odejścia z Polska Press nie chciałbym mówić. Była to moja decyzja, złożyłem wypowiedzenie, teraz do końca września jestem na wypowiedzeniu i urlopie – informuje dziennikarz w rozmowie z portal Wirtualnemedia.pl.

– Zostaję w dziennikarstwie, będę dalej pisał o polskiej polityce. O szczegółach będę jeszcze informował – dodaje.

Po ponad czterech latach pracy żegnam się z @polska_times i @AgencjaAIP.

Jak to mówią, czas na nowe wyzwania (od października). pic.twitter.com/1oCzoXPkVu

— Jakub Oworuszko (@KubaOworuszko) September 15, 2020

Dziennikarz pracę w mediach zaczął w lokalnym tygodniku „Wspólnota Radzyńska”, pracował też w warszawskim oddziale „Super Expressu”. W 2016 roku zaczął pracę w „Polska Times” i Agencji Informacyjnej Polska Press. Jego teksty pojawiały się na łamach rodzimej redakcji, ale też wszystkich dzienników i portali wydawcy. Jest absolwentem dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz socjologii na UKSW.

Z tą samą redakcją na początku tygodnia pożegnał się także Agaton Koziński, który podjął pracę jako zastępca redaktora naczelnego magazynu „Wszystko Co najważniejsze”.