Rozmowy Beaty Michniewicz wracają na antenę Trójki

Beata Michniewicz

Na antenę Programu III Polskiego Radia, po ponadmiesięcznej przerwie, wraca dziś „Salon polityczny Trójki” Beaty Michniewicz. Ma być nadawana również jej druga audycja „Śniadanie w Trójce”.

„Program będzie miał charakter muzyczno-rozrywkowo-kulturalny z naciskiem na muzykę i kulturę. Nie znaczy to, że nie będzie publicystyki, czy polityki. Zostaje np. »Salon polityczny«, »Śniadanie polityczne«. Z urlopu wraca pani redaktor Beata Michniewicz” – zapowiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska w wywiadzie dla PAP, opublikowanym w niedzielę na stronie publicznego radia.

W poniedziałek gościem Beaty Michniewicz w „Salonie politycznym Trójki” ma być europoseł PiS Adam Bielan. Ostatnią rozmowę dziennikarka poprowadziła 7 sierpnia, dzień później była gospodynią „Śniadania w Trójce”.

Prezes Polskiego Radia w rozmowie zamieszczonej na stronie radia opowiada, że w Trójce „od kilkudziesięciu lat nic się nie zmieniało, także w sensie osobowym”. Pytana przez PAP, czy kierownictwo i dziennikarze nie proponowali zmian, stwierdza: „Nie było tam takiego myślenia”. Twierdzi, że „na sugestie, że trzeba coś zmienić, bo spada słuchalność, właściwie nie było żadnej reakcji”. „A teraz słyszymy: »To jest nasz domek. Oddajcie nam naszą Trójkę«. Ale przecież Program Trzeci nie jest własnością żadnej grupki pracowników. Program Trzeci to radio publiczne” – mówi.

Agnieszka Kamińska przekonuje również, że działanie poprzedniego dyrektora Kuby Strzyczkowskiego „polegało na odgrzewaniu starego formatu, który już wcześniej tracił słuchalność”. Twierdzi, że powodem jego odwołania „były poważne naruszenia regulaminu pracy i regulaminu organizacyjnego Polskiego Radia”. Od 20 sierpnia dyrektorem Trójki jest Michał Narkiewicz-Jodko.