Agnieszka Szydłowska w Newonce.radio

Agnieszka Szydłowska

Dziennikarka Agnieszka Szydłowska, która rozstała się najpierw z Trójką, a w sierpniu br. z TVP Kultura – rozpoczyna pracę w internetowym Newonce.radio.

Szydłowska ma poprowadzić w Newonce.radio „więcej niż jedną audycję”, ale ich szczegółów nadawca nie zdradza.

Prowadzone przez nią audycje znajdą się w nowej ramówce stacji, która startuje w przyszły poniedziałek 21 września.

Wcześniej w Trójce

Dziennikarka pod koniec maja ogłosiła, że żegna się z radiową Trójką. Jej decyzja była spowodowana zamieszaniem wokół unieważnienia ostatniego wydania Listy Przebojów Trójki.

Ze stacją była związana od ponad 15 lat, prowadziła przede wszystkim audycję muzyczną „Program Alternatywny” i weekendowe pasmo „Radiowy Dom Kultury”, relacjonowała dla stacji m.in. festiwale muzyczne.

Z kolei w sierpniu br. TVP Kultura zakończyła współpracę z dziennikarką, związaną ze stacją przez 15 lat. W jesiennej ramówce kanału nie ma prowadzonego przez nią „Tygodnika Kulturalnego”.

W czasie pracy w Trójce Agnieszka Szydłowska współpracowała z Telewizją Polską, współprowadziła m.in. „Pegaz”, „Tygodnik kulturalny”, „Kinematograf” i „Niedziela z…” w TVP Kultura oraz „Po godzinach” w TVP1. Wcześniej pracowała w Rozgłośni Harcerskiej i Radiostacji.

Do newonce.media należą serwisy internetowe newonce.net i newonce.sport, internetowe newonce.radio i drukowany magazyn „newonce.paper”.