Ostatnio dodane

W piątki „Zielony poranek” zamiast „Porannej rozmowy Gazeta.pl”

W piątki na Gazeta.pl (Agora) zamiast „Porannej rozmowy Gazeta.pl” pojawiać się będzie program „Zielony poranek”. Każde wydanie będzie poświęcone tematom związanym ze zmianami klimatycznymi i ekologią.

„»Poranna rozmowa Gazeta.pl« w każdy piątek stanie się »zielona«. Jako pierwszy portal w Polsce zdecydowaliśmy się oddać nasz poranny flagowy format tematyce klimatu i środowiska” – mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl.

„Zielony poranek” poprowadzą Maria Mazurek, dziennikarka zajmująca się klimatem, i Patryk Strzałkowski, dziennikarz specjalizujący się w tematyce ekologicznej i autor zielonego newslettera Gazeta.pl. Pierwszym gościem programu jest minister klimatu Michał Kurtyka.

Program „Zielony poranek” podobnie jak „Poranna rozmowa Gazeta.pl” będzie emitowany od godz. 8.30 w piątek na stronie głównej i facebookowym profilu Gazeta.pl.

Jak wynika z danych Gemius/PBI, w lipcu stronę główną Gazeta.pl odwiedziło 4,8 mln użytkowników (wzrost o 12,3 proc. w porównaniu z lipcem 2019 roku).