Ostatnio dodane

Mirosław Rogalski szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

Mirosław Rogalski

Mirosław Rogalski został redaktorem naczelnym Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Studio Reportażu i Dokumentu nie miało naczelnego od końca stycznia, kiedy na emeryturę przeszła Irena Piłatowska-Mądry. „Pani prezes (Agnieszka Kamińska – przyp. red.) nie zaakceptowała kandydatury Olgi Mickiewicz-Adamowicz, świetnie przygotowanej do tej roli przez Irenę Piłatowską” – mówiła „Presserwisowi” w kwietniu założycielka studia Janina Jankowska, obecnie wiceprzewodnicząca rady programowej radia.

Jak pisaliśmy w „Presserwisie”, 11 marca prezes Kamińska powołała na szefową Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Ewę Szakalicką z dniem 16 marca. Ale już 13 marca odwołała tę decyzję. Szakalicka nie przyjęła propozycji kierowania studiem.

Teraz na naczelnego studia prezes Kamińska mianowała Mirosława Rogalskiego, który w kwietniu został zastępcą dyrektora Programu III Polskiego Radia (jak się dowiedzieliśmy, pozostaje wicedyrektorem Trójki). W TVP 1 prowadził magazyn reporterów „Alarm!”. Od września zastąpi Michała Olszańskiego w roli gospodarza „Magazynu ekspresu reporterów” w telewizyjnej Jedynce. Rogalski pracę w telewizji publicznej rozpoczął w październiku 2015 roku, kiedy trafił do Akademii Telewizyjnej. Wcześniej prowadził studio produkcji filmowych RMedia. W latach 1997-2005 był związany z Grupą TVN, m.in. organizując oddział w Toruniu, współpracował z „Faktami” i „Uwagą”.