Awaria portali Telewizji Polskiej wskutek problemów z zasilaniem

TVP Sport bez transmisji internetowej finału Ligi Europy

W piątek wieczorem doszło do awarii serwisów internetowych Telewizji Polskiej. Przestał działać m.in. portal TVP Sport, dlatego nie można w nim było obejrzeć finału Ligi Europy. Przyczyną są problemy z zasilaniem, TVP zapewnia, że są związane z działaniem zewnętrznej.

Wskutek awarii w piątek przed godz. 20 przestały działać dwa podstawowe portale Telewizji Polskiej: TVP.pl i TVP.Info. W tej pierwszej domenie funkcjonują m.in. serwisy VOD TVP i TVP Sport, awaria objęła oba.

– Mamy chwilowe problemy z zasilaniem wywołane działaniem firmy zewnętrznej. Przepraszamy za utrudnienia. Działamy energicznie, by je usunąć – opisano na fanpage’u facebookowym TVP Info.

Według ustaleń Onetu po tym przywrócono zasilanie po usunięciu awarii u dostawcy prądu dla TVP, spaliły się serwery emisyjne, na których zapisywane są programy przed pokazaniem w kanałach publicznego nadawcy.

– W jednej chwili cała sieć administracyjna siadła. Komputery nagle nam się wyłączyły – opisała osoba z TVP cytowana przez portal.

Wskutek problemów w serwisie TVP Sport nie można było oglądać rozpoczętego o godz. 21 meczu Sevilla – Inter Mediolan w finale piłkarskiej Ligi Europy.

Skarżyli się na to niektórzy internauci w mediach społecznościowych. – Zmagamy się z awarią. Pozostaje nam przeprosić za niedogodności i na finał Ligi Europy zaprosić do TVP1 – tłumaczono na twitterowym profilu TVP Sport.

W związku z awarią na profilach społecznościowych TVP Info i TVP Sport tymczasowo przestano zamieszczać linki do treści w serwisach internetowych.

W nocy awarię usunięto – w sobotę od wczesnego rana działy wszystkie serwisy internetowe Telewizji Polskiej.

Zgadza się. Pracujemy nad awarią i nie będziemy w stanie wyemitować transmisji online. Przepraszamy za niedogodności i zapraszamy do oglądania w TVP 1.

— TVP SPORT (@sport_tvppl) August 21, 2020

Według badania Gemius/PBI w lipcu br. serwis VOD TVP zanotował 1,88 mln użytkowników i 24,98 mln odsłon, a serwis TVP Sport – 839,7 tys. użytkowników i 5,32 mln odsłon.

Natomiast na portalu TVP.Info w kwietniu br. 3,89 mln internautów wykonało 30,5 mln odsłon.