Ostatnio dodane

Jethon twierdzi, że Jedliński nie był zmuszany do dymisji

Jedliński jest innego zdania

Redaktor naczelna Radia Nowy Świat Magda Jethon przekonuje, że prezes Piotr Jedliński nie był zmuszany do dymisji. Jedliński, który mówił, że poproszono go o ustąpienie ze stanowiska, jako dowód zacytował wiadomość od dziennikarza i udziałowca stacji Jerzego Sosnowskiego.

Piotr Jedliński w poniedziałek zrezygnował z funkcji prezesa spółki Ratujmy Trójkę, właściciela Radia Nowy Świat. Dzień później mówił nam, że został o to poproszony. ”Stwierdzono, że szkodzę radiu, narażam jego wizerunek na szwank” – relacjonował.

Piotr Jedliński odszedł ze stanowiska po tym, jak w niedzielę próbował bronić używania przez Radio Nowy Świat na antenie formy męskoosobowej wobec aktywistki Margot. Zarówno ten fakt, jak i reakcja Jedlińskiego spotkały się z falą krytyki. Od reakcji udziałowca i byłego już prezesa odcięli się pozostali właściciele: Magda Jethon, Anna Krakowska, Patrycja Macjon, Jan Chojnacki, Krzysztof Łuszczewski, Wojciech Mann i Jerzy Sosnowski.

Magda Jethon powiedziała „Gazecie Wyborczej”, że Piotr Jedliński nie był zmuszany do dymisji. „Przeciwnie, gdy podjął taką decyzję, prosiliśmy, żeby tego nie robił, ale on nie chciał ustąpić” – twierdziła.

„Ta wypowiedź to bezczelne kłamstwo, mające najwyraźniej zdjąć jakąkolwiek odpowiedzialność z osób, które wymusiły na mnie dymisję” – skomentował słowa Jethon Piotr Jedliński. I zacytował fragment maila innego udziałowca Jerzego Sosnowskiego: „Ale dla wizerunku RNŚ, dla ucięcia wątpliwości patronów i dla zamknięcia ust nieżyczliwym krytykom byłoby wg mnie optymalne, żebyś, Piotrze, nie obrażając się na nas, tylko rozumiejąc delikatną sytuację całego przedsięwzięcia, podał się do dymisji…”.

„Sytuacja w Radio Nowy Świat jest taka, że z medium jakie wam obiecywałem, prosząc o sfinansowanie tego pomysłu, mającym być niezależnym, obiektywnym, prezentującym różnorodny obraz świata i otaczającej nas rzeczywistości, zapraszających komentatorów o różnych poglądach, staliśmy się skrzywionym ideologicznie medium, którego udziałowcy, zamiast sikać pod wiatr, robią pod siebie” – napisał Piotr Jedliński. Magdzie Jethon zarzucił, że przeniosła „wszystkie najgorsze wzorce Trójki”.